Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Baleary - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Baleary Baleary Baleary są zjawiskowo piękne i jedyne w swoim rodzaju dzięki swojej różnorodności. To przede wszystkim wspaniały klimat, słońce, idylliczne zatoki, piękne plaże, pełne życia mariny, tętniące życiem miasteczka, widokowe wybrzeża, góry oraz mieszanina rozmaitych wpływów kulturowych: hiszpańskich, włoskich, francuskich oraz tureckich.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Baleary »

Najdalej na zachód położony archipelag na Morzu Śródziemnym, składający się z czterech głównych wysp: Majorki, Minorki, Ibizy i Formentera oraz  wielu mniejszych. Baleary są wspólnotą autonomiczną oraz prowincją Hiszpanii ze stolicą w Palma de Mallorca. Status autonomii uzyskały w 1983 r.

Archipelag Balearów tworzą wyspy idealne dla miłośników kultury, sztuki, przyrody i zabawy. Na Majorce odnajdziemy dzieła Antonio Gaudiego i Joana Miro, odwiedzimy kurorty na południowej części wyspy. Odkryjemy ślady pobytu Fryderyka Chopina w Valdemossie i Roberta Gravesa w Deja. Druga z wysp, Minorka, to wyspa legend i megalitycznych zabytków. Zobaczymy średniowieczne miasto Ciutadellę i stolicę wyspy, Mao. Ibiza to "Wyspa Pokoju i Miłości", znana z uroków nocnego życia, licznych dyskotek i klubów. W Parku Narodowym utworzonym na wyspie Cabrera zobaczymy żółwie morskie, delfiny oraz rafę koralową. A wszystko to w gorącym, śródziemnomorskim klimacie łagodzonym przez morską bryzę.

Klimat panujący na Balearach to jeden z głównych atutów tych wysp. Panuje tutaj łagodny i ciepły klimat śródziemnomorski przez co sezon żeglarski trwa od kwietnia do października. Temperatury latem przekraczają zwykle 30ºC, zimą rzadko spadają poniżej 5ºC. Lata są niezwykle gorące i bezdeszczowe, a okres zimowy obfituje w deszcze, które są zbawienne dla mieszkańców, jak również dla roślinności, która odżywa i regeneruje się po letniej suszy.

Doskonale przygotowana flota jachtów oraz niezliczona ilość ciekawych miejsc uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.



Porty / Mariny na Balearach

Majorka (El Arenal, Palma de Mallorca, Portocolom) - największa wyspa archipelagu Balearów położona w odległości 80 km od Hiszpanii. Majorka kojarzy się głównie z kąpielami w krystalicznie czystej wodzie, która wypełnia romantyczne zatoczki, pieszymi wędrówkami po górach, pagórkach i klifach, licznymi nocnymi klubami oraz żeglarstwem. Doskonale zorganizowana baza turystyczna zapewni każdemu turyście warunki do doskonałej rozrywki.

Palma de Mallorca to główne miasto, stolica archipelagu i główny ośrodek turystyczny. Zbudowana w latach 1230 i 1600 Katedra La Seu projektu Antonio Gaudiego, Muzeum de Lla Catedral mieszczące kolekcję skarbów sztuki sakralnej, dawny zamek królewski Pałac de l'Almudaina oraz  Stare Miasto, przypominające arabską medynę z labiryntem uliczek to jedne z najciekawszych atrakcji i zabytków. Olbrzymia ilość klubów, barów i restauracji umila nocne życie miasta.

Wartą odwiedzenia jest niewielka hiszpańska miejscowość Valldemossa, położona malowniczo na wzniesieniu u podnóża gór. Miasteczko, gdzie zachował się zespół dawnych budynków pałacowych Klasztor Real Cartuja de Jesus de Nazaret, Pałac króla Sancha czy Muzeum Sztuki Współczesnej - Museu Municipal Art Contemporani, posiadające w swych zbiorach dzieła znanych artystów, takich jak Pablo Picasso, Joan Miró, Francis Bacon czy Henry Moore.
 


Minorka - druga co do wielkości i zarazem najbardziej oddaloną od lądu wyspą Balearów. Od 1993 r. Minorka ma status światowego rezerwatu biosfery UNESCO. Skalista z łagodnym i wilgotnym klimatem oraz dużą ilością opadów w ziemie. Minorka to piękne plaże, tajemnicze talayoty (kamienne monumenty, stożkowate wieże sięgające 5-10 metrów), ślady Rzymian, Maurów, Turków i Anglików. Minorka w przeciwieństwie do Majorki i Ibizy nie jest jeszcze spopularyzowana na masową skalę, dlatego mamy gwarancję spokoju, ciszy i odpoczynku, nawet w czasie sezonu. Będąc na Minorce najlepiej wypożyczyć samochód lub skuter - ceny za wypożyczenie są bardzo przystępne. Na Minorce panują doskonale warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów. Najpopularniejsze na wyspie jest żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing, golf oraz turystyka rowerowa. Najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdują się w zatokach południowo- wschodniej części wyspy. Można spotkać także dziewicze wyspy z nieskazitelną roślinnością, jak np. Mesquida. Warto zażyć także kąpieli słonecznych na plaży Cala En Turqueta w Ciutadelli.

Stolicą Minorki i jej głównym portem jest Mahon, które słynie przede wszystkim z wyrobów skórzanych, sprzedawanych na głównym deptaku oraz ginu. Warto również odwiedzić miejscowe restaurację i spróbować wina, sery oraz różnych smaków rumu...polecamy waniliowy i kawowy!

Ibiza (Sant Antoni de Portmany) - nazywana "Białą Wyspą" oraz "Wyspą Pokoju i Miłości" z olbrzymią ilością klubów, pubów, dyskotek, restauracji i kasyn gdzie sezon turystyczny zaczyna się już w kwietniu i hucznie trwa do końca października. Wyspa otoczona jest mnóstwem bajecznych, małych i skalistych wysepek, zatoczek, grot i jaskiń oraz wspaniałych plaż. Tradycyjną architekturę wyspy odnajdziemy w centralnej części wyspy w małych wioskach Santa Agnes, Sant Mateu czy Santa Gertrudis.

Miasto Ibiza (Eivissa) jest najatrakcyjniejszym i cieszącym się największym zainteresowaniem miastem. Nocne życie w zasadzie nigdy się tu nie kończy. Poza tym będąc na wakacjach w stolicy Ibizy warto zobaczyć Górne Miasto, czyli fortyfikacje górujące nad Ibizą oraz gotycką katedrę i kościół Santo Domingo. Kolorowe stragany, przytulne kawiarenki, wąskie uliczki i nadmorska promenada dają chwile spokoju i relaksu.

Dla żeglarzy ciekawym miejscem jest miasto portowe San Antonio położone w zachodniej części wyspy Ibiza. Otoczone przez śródziemnomorskie wysepki z wspaniałym portem jachtowym oraz pomnikiem ze statkiem Kolumba w najbardziej centralnym punkcie miasta oraz grające i tańczące fontanny.

 
Formentera - najmniejsza (można ją zwiedzić w ciągu dnia) z zamieszkanych i najspokojniejsza wyspa Balearów. Marina La Sabina to jedyny port, który jest bardzo popularny w lecie i raczej pusty poza sezonem. Wyspa słynie z pięknych, piaszczystych plaż i dwóch słonych jezior na północy. Jest to idealne miejsce na wypoczynek w spokoju, na łonie natury. Przy spokojnym morzu można przejść przez cieśninę Trocadors na wyspę Espalmador, leżącą pomiędzy Formenterą i Ibizą. W zatokach, po południowej stronie wysepki, cumuje zawsze wiele jachtów. Są tam również wspaniałe plaże i naturalne źródła. Nocne życie koncentruje się w stolicy wyspy - Sant Francesc oraz jej głównego kurortu - Es Pujols.


Cabrera - czyli "Wyspa Kóz" z doskonałym, naturalnym portem, który dawniej był wykorzystywany przez piratów. Cała wyspa jest Parkiem Narodowym, gdzie można zobaczyć m.in. sokoły skalne, kormorany, gekony, żółwie i delfiny oraz rafy kolarowe w krystalicznie czystej wodzie. Od żeglarzy chcących wpłynąć na wody Parku, wymagane jest pozwolenie, które jest rygorystycznie sprawdzane ale również łatwe w uzyskaniu (mogą Państwo liczyć na naszą pomoc).

 



Ciekawostki i porady - żeglowanie na Balearach

 

  • Na Baleary najszybciej i najwygodniej wybrać się samolotem. Służymy pomocą przy organizowaniu przelotów do/z miejsca docelowego czarteru.
     
  • Najlepsza pora na wizytę na Balearach to wiosna i jesień, kiedy słońce przyjemnie grzeje, ale nie praży jak w lipcu i sierpniu. Warto się też zastanowić nad wyjazdem w zimie - nawet w styczniu temperatura w ciągu dnia jest zwykle na tyle wysoka, że można siedzieć w kawiarnianym ogródku i nie marznąć. Zdarzają się jednak wówczas sporadyczne deszcze. Warto zaznaczyć, że na Minorce, gdzie brak naturalnej górskiej bariery, zimą wieją niekiedy dokuczliwe wiatry. Klimat na Pitiuzach (archipelag, który tworzą wyspy: Ibiza, Formentera, Espalmador i Espardell) jest łagodniejszy niż na Majorce i Minorce.

    Bliskość Afryki i łagodna bryza morska sprawiają, że lata na Pitiuzach są suche i nie tak upalne. Temperatura dochodzi do 30 stopni, różnica temperatur w dzień i w nocy jest niewielka. Deszcz pada na wyspach od października do marca. Zimą temperatura spada do 7 stopni, rzadko jest chłodniej.

    Aby ujrzeć wyspy w pełnej krasie, najlepiej wybrać się tam wiosną i wczesnym latem, kiedy rozkwitają pięknymi kolorami drzewa, krzewy i różne gatunki kwiatów.
     
  • Tradycje muzyczne Pitiuzów (mieszkańcy archipelagu, który tworzą wyspy: Ibiza, Formentera, Espalmador i Espardell) należą do najżywotniejszych w całej Hiszpanii. Warto posłuchać muzyki i obejrzeć tańce z Ibizy i Formentery, zwane "ball pagés". Najbardziej znany zespół, skupiający tancerzy i śpiewaków pochodzących z Sant Miquel de Balansat, można spotkać przed kościołem parafialnym w Ciutat Eivissa lub w ich rodzinnym mieście. Latem w każdy czwartek o 18.00 dziedziniec przed kościołem w Sant Miquel de Balansat zmienia się w scenę, na której zespół prezentuje tradycyjne tańce i muzykę.
     
  • Ibiza w latach 70 XX wieku została „odkryta” przez przedstawicieli ruchu hipisowskiego, przez co na wiele lat stała się ona miejscem ich wycieczek. Stało się tak dzięki temu, że wcześniej była niemal nieznana, przez co odnaleźć można było na niej spokój i ucieczkę od cywilizacji. Obecnie "Wyspa Pokoju i Miłości" znana jest w Europie z barów i nocnych klubów. Wielu urlopowiczów wybiera tę wyspę jedynie dla jej nocnego życia.
     
  • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
    > styczeń: Wigilia dnia św. Antoniego na Majorce. Całonocne tańce i zabawy wokół ognisk w przebraniach.
    > luty: Karnawał na całych Balearach.
    > maj: Festa de Nostra Senyora de la Victoria w Port de Soller na Majorce. Bitwa chrześcijan z niewiernymi, upamiętniająca zwycięstwo nad tureckimi piratami w 1561 r.
    > czerwiec: Festa de Sant Juan w Ciutadelli na Minorce. Pojedynki rycerskie, muzyka ludowa, tańce i procesje.
    > lipiec: Dia de Virgen de Carmen - święto patronki marynarzy i rybaków. Odbywa się święcenie łodzi, a także parady.
    > sierpień: Cavallet w Felanitx na Majorce. Trwająca cały tydzień fiesta.
     

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

NASZE MARKI