Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Bahamy - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Bahamy Jeżeli szukasz luksusowych kurortów lub chcesz uciec od cywilizacji, Wyspy Bahama są idealnym miejscem i oferują oba światy. Odkryj jaskrawo niebieską wodę, lśniące plaże i bogactwo pięknych kotwicowisk w tym żeglarskim raju. Wyspy kuszą bogactwem fauny i flory, a także doskonałymi warunkami do sportów wodnych.

Bahamy, odkryte przez Krzysztofa Kolumba, położone są na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Stanami Zjednoczonymi (niedaleko wybrzeża Florydy) a Małymi Antylami. Archipelag Wysp Bahama to około 700 dziewiczych wysp i ponad 2500 raf koralowych, jednak tylko 30 z nich jest zamieszkałych. Stolicą wysp jest największe miasto archipelagu Nassau - ekonomiczne i administracyjne centrum wysp, zlokalizowane na wyspie New Providence.

Najważniejsze wyspy archipelagu to Grand Bahama Island, New Providence, Paradise Island, Exuma Islands, Abacos Islands i Cat Island. Powierzchnia wysp ma charakter równinny. Najwyższy punkt ma zaledwie 63 metry wysokości n.p.m. Wyspy pokryte są głównie przez lasy liściaste oraz sawanny i namorzyny (słone bagna porośnięte wiecznie zielonymi lasami). Dużą część stanowią strefy chronione I parki przyrody, m.in. Lucayan National Park, Sea Park i Exuma Cays.

Na Bahamach panuje klimat wilgotny podrównikowy. Na północnej części archipelagu występuje klimat zwrotnikowy wilgotny. Charakterystyczne są dwie pory roku: od maja do listopada trwa pora deszczowa (intensywniejsza na północy), od grudnia do kwietnia - bezdeszczowa zima. Od czerwca do listopada zdarzają się huragany. Ładna pogoda i sezon turystyczny trwa na Bahamach przez cały rok. Najlepiej odwiedzić archipelag w okresie od września do maja, kiedy temperatury wahają się w granicach 22 - 25°C. W pozostałych miesiącach temperatury są wyższe. W takim klimacie wakacyjny wypoczynek stanowi niewątpliwą przyjemność i stąd też bezustanne zainteresowanie rzeszy turystów właśnie tym rejonem świata.

Żeglowanie w tym rejonie daje możliwość przeżycia niesamowitej przygody dla całej rodziny. Baza Conch Inn Hotel & Marina znajduje się na wyspie Abaco w Marsh Harbour. Bezludne wyspy i zatoczki stanowią niesamowitą atrakcję i pozwalają zapomnieć o zgiełku miasta. Czarter jachtu na Wyspach Bahama umożliwia zwiedzenie miejsc, których podczas wakacji "hotelowych" nie sposób odwiedzić. Archipelag jest również idealnym miejscem do uprawiania innych sportów wodnych, w tym przede wszystkim nurkowania oraz wędkarstwa.


Porty / Mariny / Kotwicowiska

Abaco Islands - wyspy składające się na ten mały archipelag to raj dla żeglarzy. Znajduje się tam ponad 120 mil wybrzeża oraz raf koralowych, pięknych dziewiczych plaż i wiosek. Główne wyspy to trzecia co do wielkości wyspa na Bahamach, nizinna Great Abaco i Little Abaco, oddzielona od tej większej płytkim, wąskim kanałem. Wokół rozciągają sie przepiękne rafy koralowe, które wchodzą w skład obszarów chronionych Morza Abaco.

Port Marsh Harbour - położony jest około 175 mil na wschód od Palm Beach na Florydzie i jest komercyjnym centrum wyspy oraz główną bazą żeglarską. Miasto jest idealnym centrum wypadowym dla żeglarzy, wędkarzy i nurków. Obfitość ryb żyjących w okolicznych wodach sprawia, że złowienie tuńczyka lub marlina nie stanowi problemu. Koniecznie trzeba wybrać się również do rezerwatów Sandy Cay oraz Pelican Cay National Park.

New Providence 
- na wyspie znajduje się największe miasto archipelagu i zarazem stolica Nassau. Miasto zachowało swój kolonialny charakter, który widoczny jest szczególnie w zabudowie (forty z XVIII w., eleganckie rezydencje w stylu wiktoriańskim, katedra). W centrum miasta znajduje się Parlament Square, który jest siedzibą rządu Bahamów. Warto odwiedzić po wschodniej stronie miasta wysepkę "Paradise", na którą prowadzi most.

Andros - największa wyspa archipelagu Bahamów z przepięknymi plażami o różowym i białym piasku oraz plantacjami ananasów. Większość bajecznie położonych miasteczek usytuowana jest na północno-wschodnim krańcu wyspy. Po wschodniej stronie znajduje się trzecia co do wielkości rafa koralowa na świecie. Warto zajrzeć również do długiej na ponad kilometr "Jaskini Kaznodziei" (Preachers Cave) w Zatoce Hetchet i zobaczyć wspaniałe stalagmity i stalaktyty.

Exuma - idealne miejsce na ucieczkę od cywilizacji i obcowanie z dziewiczą naturą. Archipelag składający się z około 370 wysepek i znajduje się tu Park Narodowy i Morski. Warto odwiedzić niedoszłą stolicę Bahamów - Georgetown z portem Elizabeth Harbour, gdzie rozgrywane są regaty jachtów wybudowanych na Bahamach, Williams Town i tamtejsze pozostałości po plantacjach oraz starożytne grobowce w Rolle Town i Moss Town.

Bimini - podzielona płytkim, wąskim kanałem na dwie wyspy: Południową i Północną Bimini. Wspominamy o niej dlatego, iż stała się sławna z tego, że zamieszkał na niej Ernest Hemingway. Jest to również wymarzone miejsce do nurkowania ze względu na Hiszpańskie galeony, czarny koral, egzotyczne ryby i ciekawe formacje skalne oraz wędkarstwa.


Ciekawostki i porady

 • Większość lotów odbywa się z Wielkiej Brytanii do stolicy archipelagu Nassau na wyspie New Providence. Żeby dostać się do mariny, trzeba skorzystać z dodatkowego krótkiego przelotu. Baza Conch Inn Hotel & Marina znajduje się około 5 mil od lotniska Marsh Harbour Airport.
   
 • Obywatele polscy muszą okazać przy wjeździe wizę, ważny paszport i bilet powrotny. Na wyspy można bez cła wwieźć: 50 szt. cygar lub papierosów, 1 funt tytoniu, ½ l alkoholu. Trzeba zgłosić wwóz laptopa. Przy wyjeździe zwolnione z cła są towary na kwotę 600$.
   
 • Szczepienia nie są wymagane. Opieka medyczna jest na niezłym poziomie, ale na odległych wysepkach może być trudno dostępna. Z uwagi na tropikalny klimat konieczna jest ochrona przed słońcem. Trzeba również pamiętać, żeby nie pić nieprzygotowanej wody.
   
 • Wyspy Bahama zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba, który przybył do brzegów Ameryki w 1492 roku. Przemierzając Ocean Atlantycki dotarł on do jednej z wysp archipelagu. Objął ją w posiadanie w imieniu królowej Hiszpanii. Rdzenna ludność wyspy, Arawakowie, zostali przesiedleni jako niewolnicy na pobliską Kubę i Haiti. W XVII w. na Bahamach pojawili się pierwsi osadnicy brytyjscy, a w 1717 roku wyspy stały się własnością korony brytyjskiej. W 1973 roku Bahamy uzyskały niepodległość. Przyczyniło sie to do wzrostu napływu emigrantów z Haiti. Formalnie Bahamy stanowią monarchię konstytucyjną i są członkiem Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.
   
 • W XVIII w Bahamy były siedzibą piratów. Wiąże sie z tym wiele ciekawych legend i opowieści o skarbach i bogactwach, które zostały tam przez nich ukrytych.
   
 • Warto dodać, że Bahamy to raj podatkowy, gdyż nie obowiązuje tu żadna forma podatków :)
   
 • Turyści kochają pływać z delfinami w ciepłych wodach oceanu. Na wyspie Big Major Spot na Bahamach mogą spróbować czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego - pływania w towarzystwie świń. Małą karaibską wysepką zawładnęła rodzina składająca się z uroczych brązowych i różowych świnek. Zwierzęta upodobały sobie luksusowe życie na tutejszej plaży. Codziennie pływają w krystalicznie czystych wodach wysp Bahama, a potem wylegują się pod palmami. Tubylcy pogodzili się z obecnością nietypowych mieszkańców. Dokarmiają świnie, a ich plaże nazywali Świńską Plażą.
   
 • Do najciekawszych i najbarwniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:

  > Lipiec (10): Dzień Niepodległości - rocznica proklamacji niepodległości w 1973 roku.
  > Sierpień: Święto "Fox Hill" obchodzone w drugi wtorek sierpnia, upamiętnia zniesienie niewolnictwa. Uroczystości mają miejsce w okolicach Fox Hill, kilka kilometrów od stolicy Bahamów, Nassau.
  > Październik (12): Dzień Odkrycia - święto to upamiętnia datę przybycie Krzysztofa Kolumba do Nowego Świata. 
  > Grudzień: Junkanoo, najbardziej chyba znany eksportowy przejaw kultury Bahamów, to muzyczna parada odbywająca się co roku drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia ("Boxing Day") i w Nowy Rok w wielu miastach na terenie wyspy. W jej trakcie przebrani w spektakularne stroje uczestnicy tańczą w rytm dźwięków wygrywanych na bongo i innych tradycyjnych instrumentach. Parada Junkanoo została pokazana w jednym z filmów z Jamesem Bondem (Operacja "Piorun", 1965).