Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Francja - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Francja Francja, zwana czasem "sześciokątem", zawdzięcza swój kształt naturalnym granicom. Na południu jest to Morze Śródziemne, na północy kanał La Manche i Morze Północne, na wschodzie Ren, a na zachodzie Zatoka Biskajska. Skojarzeń z Francją jest wiele… Znajdziemy tam wyśmienite sery i wina, zakosztujemy oryginalnej kuchni, będziemy mogli podziwiać bogatą sztukę i kulturę tego kraju, a także zwiedzić niezliczoną ilość zabytków - w szczególności średniowiecznych zamków. Najprzyjemniejszy będzie jednak z pewnością relaks na Lazurowym Wybrzeżu.

Francja jest krajem, którego uroków zakosztować można na wiele sposobów. Bardzo popularne jest klasyczne zwiedzanie. Jednak wyśmienitą alternatywą będzie rejs barką w Alzacji, Akwitanii, Burgundii czy innych regionach kraju albo rejs jachtem na Riwierze Francuskiej po Morzu Śródziemnym.

Klimat we Francji jest dość zróżnicowany. Na północy panuje wilgotny klimat umiarkowany, z chłodnymi latami i dość ciepłymi zimami. Na południu natomiast lata są suche, a temperatura często przekracza 30°C. Zimy zaś są łagodne - temperatury na wybrzeżu Morza Śródziemnego rzadko spadają poniżej 10°C. Najwięcej opadów można spodziewać się wiosną. Charakterystyczny dla regionów południowych jest porywisty, chłodny wiatr - mistral. Wieje on głównie zimą i wiosną przynosząc słoneczną pogodę i bezchmurne niebo.

U wybrzeży Francji można żeglować zarówno na Morzu Śródziemnym, jak i na Oceanie Atlantyckim. Oba te regiony są bardzo popularnymi destynacjami turystycznymi.

Będąc we Francji nie sposób nie skosztować charakterystycznej kuchni tego kraju. Choć każdy region słynie ze swoich specjałów, z pewnością wszędzie będziemy mogli spróbować serów, których jest tam ponad 400 gatunków, wyśmienitego wina, a nawet żabich udek.Porty / Mariny

Riwiera Francuska - położona nad Morzem Śródziemnym jest jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Nic dziwnego: 330 słonecznych dni w roku, piękne plaże, morze i luksus wśród śródziemnomorskiej roślinności to atrakcje, które skutecznie przyciągają w te rejony. Niestety, z tego też względu Riwiera stała się jednym z najbardziej zatłoczonych i najdroższych miejsc w Europie. Jej fragment, rozciągający się pomiędzy Marsylią i Saint Raphaël, nazywany jest Lazurowym Wybrzeżem, które co roku odwiedza 10 mln turystów. Najpopularniejsze miasta Lazurowego Wybrzeża to: Marsylia, Cannes, Tulon, Saint -Tropez, Nicea, Grasse, Frejuz i Menton. Aby ominąć najbardziej zatłoczone i najdroższe mariny można wybrać alternatywne opcje: na przykład zamiast Nicei - Ville Franche, a zamiast St. Tropez - Port Grimmaud

 


Saint Tropez - to świetny punkt docelowy dla żeglarzy. Słoneczne dni, delikatna bryza i przepiękne morze stanowi raj dla odwiedzających. Znajdziemy tu mnóstwo ekskluzywnych sklepów, wytworne restauracje i jak zawsze we Francji - dobre wino. Spacery krętymi uliczkami, kierują nas do klimatycznych knajpek, a szczególną przyjemność sprawia podziwianie miasta z wyżej położonych punktów, w szczególności wieczorną porą. Można tu spotkać wiele znanych osobistości . Z pewnością jest to luksusowy kurort, który wydać może się snobistycznym miejscem, jednak nie można zaprzeczyć, że jest to idealne miejsce na rejs.

 

 
Cannes - to luksusowy kurort, z ekskluzywnymi butikami. Najpopularniejsze miejsce spacerowe stanowi pasaż położony tuż przy nabrzeżu. Można tu spotkać gwiazdy kina, które zjeżdżają na coroczny festiwal filmowy. Również na co dzień wiele z nich, posiadających wille na wybrzeżu, spędza urlop na tutejszych plażach.

Nicea - to miejscowość położona w Prowansji i zarazem pierwszy kurort powstały na Lazurowym Wybrzeżu. Mieszczą się tu: uzdrowisko, piękne kąpielisko oraz ośrodek sportu i rekreacji. Z zabytków warte uwagi są ruiny rzymskich term oraz amfiteatru, przepiękne kościoły, pałac senacki i pałac Lascaris. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży Promenade des Anglais (Promenada Anglików), do egzotycznego ogrodu Alberta I, jak również zaglądnąć do kilku muzeów.


 

 
Camargue
- to miejsce dla tych, którzy wolą odpocząć na łonie natury. W delcie rzeki Rodan, przy ujściu do Morza Śródziemnego położona jest bagienna kraina, której jedną trzecią powierzchni zajmują jeziora. Na północy krainy leży miejscowość Arles, gdzie mieszkał i tworzył malarz Vincent van Gogh. Turystyczny Port Camargue to plątanina pomostów i półwyspów, a przy tym marina, która podobno jest największą w Europie.

Bretania - czyli wybrzeże Oceanu Atlantyckiego słynie z pięknych widoków: fale rozbijające się o dzikie skały i niezliczona ilość wysepek znikających pod wodą w czasie przypływu nieraz stanowiły inspirację dla francuskich malarzy. Wybrzeże jest nieuregulowane i skaliste, jednak można znaleźć również piaszczyste plaże. W niektórych rybackich wioskach można podziwiać średniowieczne mury, a także charakterystyczne domki. Warte odwiedzenia jest Mont St. Michel, czyli benedyktyńskie opactwo na maleńkiej skalistej wysepce. Co ciekawe, w ciągu zaledwie kilku godzin przypływ zmienia to miejsce w odciętą od świata osadę, by za jakiś czas ustąpić odkrywając prowadzącą do opactwa jedyną, wąską groblę. Tylko tą drogą mogą dostać się na wyspę zarówno mnisi, jak i zwiedzający opactwo turyści.

 Ciekawostki i porady

 • Żeglując po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Francji należy nieustannie liczyć się z czasem. Z powodu znacznych pływów, a więc ciągle zmieniającego się poziomu wody, należy uważać, aby na czas zdążyć wpłynąć do portu lub niespodziewanie nie spotkać się z mielizną.
   
 • W okolicach kanału La Manche pływy należą do największych na świecie. W ciągu sześciu godzin poziom wody zmienia się nawet o dziewięć metrów.
   
 • Żeglując w okolicach Saint Tropez warto przybić do Ille de Port Cros, położonego w archipelagu wysp Porquerolles. To idealne miejsce do "zejścia na ląd", gdzie można spacerować po Parku Narodowym, zajmującym praktycznie obszar całej wyspy, bądź zakosztować nurkowania.
   
 • W uroczym miasteczku Villefranche główną atrakcję stanowi wrak genuańskiego statku "Lomellima". Spoczywa on na głębokości 18 metrów i oddalony jest o około 400 metrów od nabrzeża Portu de la Darse.
   
 • W Parku Narodowym, w Camargue żyje ponad 400 gatunków rzadkich w Europie ptaków, a także dzikie byki i słynne, białe konie zwane Camargue.