Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Słowenia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Słowenia Słowenia Republika Słoweńska, choć niewielka, jest krajem o niezwykłym zróżnicowaniu krajobrazu. Warto tu przyjechać dla widoków, kuchni, architektury, morskiej bryzy i przekonać się o wielkiej serdeczności mieszkańców.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Słowenia »

Słowenia to nieduże państwo między Chorwacją, Węgrami, Włochami i Austrią, ale jego walory turystyczne są ogromne. Na obszarze nieco ponad 20 tys. km kw można spotkać skaliste szczyty, łagodne górskie pasma, rozległe doliny i równiny, a także pokryte winnicami wzgórza oraz charakterystyczne dla Adriatyku wybrzeże morskie. Wybrzeże to, nazywane bardzo często Słoweńską Riwierą, ma co prawda tylko 46 kilometrów, lecz jego piękno oraz liczba ciekawych kurortów i ośrodków,co roku przyciąga wielu turystów. Największymi miastami na wybrzeżu są Piran, Izola i Koper. To idealne miejsce dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych, w tym, oczywiście żeglarstwa.

Turyści lubiący wypoczynek "pod żaglami", mają do wyboru wiele marin i ośrodków w których mogą przenocować i uzupełnić zapasy. Warunki na wybrzeżu są bardzo dobre, a położenie kraju daje możliwość pożeglowania w kierunku Włoch i Chorwacji za darmo (współpracujący z nami słoweńscy armatorzy mają wykupione pozwolenia na żeglugę w ww. krajach).

O Słowenii mówi się "mały kraj z wielką duszą". Tutejsi mieszkańcy są bardzo mili i skorzy do pomocy, choć niektórych może zniechęcać ich zamiłowanie do porządku. Słoweńcy kochają swój kraj i mogą opowiadać o nim godzinami i chętnie pokazują go cudzoziemcom. Ci, którzy wiedzą cokolwiek o Słowenii, szybko zyskują ich przychylność.

Doskonale przygotowana flota jachtów i katamaranów, bardzo dobre warunki w przystaniach oraz możliwość żeglowania po wodach Włoch i Chorwacji uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. Warto odwiedzić malowniczą Słowenię.Porty / Mariny

Izola (marina Izola) - to największy port rybacki Słowenii położony na półwyspie Istria w bliskim sąsiedztwie podobnych adriatyckich kurortów - Piranu i Koperu. Początki miasta sięgają czasów Imperium Rzymskiego, a nazwa pochodzi od słowa "wyspa", gdyż jego najstarsza część, początkowo była oderwana od stałego lądu. Izola jest niezwykle urokliwym miastem, w którym na każdym kroku widać pozostałości jej dawnej świetności. Stare miasto swoją architekturą, barwami i plątaniną wąskich uliczek bardzo przypomina włoskie miasteczko portowe. Charakterystyczne, malownicze uliczki ze starymi domami, XVI-wieczny kościół św. Maura, otwierający się na port rynek miejski i jego bogato zdobiony ratusz, odrestaurowany pałac Manzoli w stylu weneckiego gotyku czy wreszcie pałac Besenghi degli Ughi to najciekawsze ale nie jedyne atrakcje czekające na turystów. Izola słynie także ze swojej kuchni i różnorodności serwowanych potraw z owoców morza.

 


Portoroz (marina Portoroz) - każdy kraj leżący nad morzem ma chociaż jeden naprawdę rozrywkowy kurort. W Słowenii jest nim Portorož - czyli "Port róż", położony w piaszczystej zatoce, 5km na południowy wschód od Piranu. Miasto pełne restauracji, barów, sklepów, dyskotek, piaszczystych plaż i turystów. Noc Istriańska na początku sierpnia to wieczór zabaw i fajerwerków, upamiętniający XVII-wieczne regaty w zatoce. Niezwykłym wydarzeniem jest również organizowany na początku września, widowiskowy "chrzest marynarski" rekrutów szkoły morskiej.

,  


Piran (port Piran) - jest niezwykle pięknym, małym miasteczkiem położonym na samym cyplu wąskiego półwyspu o tej samej nazwie nad Morzem Adriatyckim. To zabytkowe, najlepiej zachowane miasto wybrzeża adriatyckiego stanowi jedno z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych Słowenii.  Nazwa miasta pochodzi od greckiego słowa pyr, co oznacza ogień. Piran to perła weneckiej architektury gotyckiej, z potężnymi, imponującymi, średniowiecznymi murami, oddzielającymi miasto od reszty lądu, przepięknymi budynkami, wąskimi uliczkami oraz portem. Głównym placem Starego Miasta od XIX wieku jest Tartinijev trg, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych zabytków Piranu - Dom Wenecki. Na uwagę zasługuje także Muzeum Morskie mieszczące się w zabytkowym pałacu położonym przy przystani jachtowej.

 


Koper (marina Koper) - miasto portowe oddalone zaledwie o 21km od Triestu, malowniczych położone na północnym wybrzeżu półwyspu Istria. Koper składa się z zabytkowego centrum położonego na półwyspie oraz z nowych osiedli mieszkaniowych znajdujących się na otaczających wzgórzach. Centralnym punktem Starego Miasta jest Titov trg - przepiękny, gotycko-renesansowy plac z wyraźnymi wpływami architektury weneckiej. Nadmorska przystań i niewielka miejska plaża są usytuowane na północny zachód od placu. Ze względu na mieszany skład narodowościowy mieszkańców, w gminie Koper obowiązuje pełna dwujęzyczność w życiu publicznym. Językami urzędowymi są słoweński i włoski.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Na czarter do Słowenii najwygodniej wybrać się własnym transportem. Droga przebiega szybko i przyjemnie. Oferujemy również możliwość wypożyczenia busa Renault Master II dla 9 osób. W przypadku wyczarterowania jednostki w Charter Navigator, cena busa do negocjacji, warunki wynajmu do omówienia.
   
 • Używanie świateł mijania jest obowiązkowe całą dobę, przez cały rok. W okresie od 15 listopada do 15 marca samochód musi być wyposażony w opony zimowe, a w rejonach górskich, w czasie zalegania śniegu, dodatkowo w łańcuchy na koła napędowe. Przestrzeganie przepisów drogowych jest rygorystycznie egzekwowane. Wszystkie autostrady i drogi ekspresowe są płatne. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz motocykle muszą posiadać ważną winietę. W sytuacji, gdy osoba ukarana mandatem nie posiada środków na jego opłacenie, zarówno policja jak i Służba ds. Autostrad Republiki Słowenii (DARS) mogą zatrzymać dokumenty kierującego, jako zabezpieczenie egzekucji kary finansowej.
 • Dla firm proponujemy regaty na pięciu jednostkach Bavaria 35 match z mariny Izola (oferujemy pomoc przy transferze do/z miejsca regat, usługę naszych doświadczonych skipperów i gwarantujemy dobrą zabawę).
   
 • W Słovenii koniecznie trzeba spróbować joty - to najczęściej podawana w specjalnym garnku potrawa z kiszonej kapusty, fasolki, słoniny i ziemniaków, zagęszczona kaszą i doprawiona czosnkiem.
   
 • Ponoć po uliczkach Piranu po dziś dzień plącze się duch Giuseppe Tartiniego (zm. 1770r). Jak głosi legenda zawarł on pakt z Belzebubem i obecnie za karę błąka się po swoim mieście grając na skrzypcach sonatę.
    
 • Słowenia pod względem kulturowym związana była z krajami Europy Środkowej (Austrią, Włochami i częściowo z Węgrami) i w mniejszym stopniu krajami bałkańskimi. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > maj - Internautica International Boat Show (Portorož)
  > kwiecień - Melodies of Sea and Sun Festival (Portorož); Primorska Summer Festival 2009 – theatre and dance events (Koper, Izola, Portorož)
  > lipiec - Piran Musical Evenings; MIFF – Mediterranean International Folklore Festival (Koper, Izola, Piran)
  > wrzesień - Neptune's Maritime Baptism (Piran)
   


Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z marin Izola i Portorož.
 

Słowenia / Włochy / Słowenia
1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Grado
3: Grado - Lignano
4: Lignano - Wenecja
5: Wenecja - Izola / Portorož
6: Izola / Portorož - wyokrętowanie
Słowenia / Chorwacja / Słowenia

1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Novigrad
3: Novigrad - Rovinj               
4: Rovinj - Pula
5: Pula - Susak
6: Susak - Mali Lošinj
7: Mali Lošinj - Vrsar
8: Vrsar - Izola / Portorož
9: Izola / Portorož - wyokrętowanie

Słowenia / Włochy / Chorwacja / Słowenia
1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Grado
3: Grado - Lignano         
4: Lignano - Wenecja
5: Wenecja - Rovinj
6: Rovinj - Pula
7: Pula - Novigrad
8: Novigrad - Izola / Portorož
9: Izola / Portorož - wyokrętowanie

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

NASZE MARKI