Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Tajlandia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Tajlandia Tajlandia Tajlandię nazywa się krainą uśmiechu. Położenie kraju sprawia, że większość najchętniej odwiedzanych regionów jest dostępna od strony wody, dzięki czemu to jedno z najciekawszych i najbardziej ekscytujących miejsc do żeglowania na świecie.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Tajlandia »

To najbardziej popularny azjatycki kierunek turystycznych wypraw. Ma na to wpływ kilka rzeczy. Po pierwsze cudowna, bujna przyroda i błękitne morze. Po drugie wspaniałe zabytki architektury. Po trzecie - kuchnia. Pełna smaków, kolorów i zapachów, nieoczekiwanych połączeń i niezwykłych wrażeń. Ci, którzy nigdy nie próbowali posiłku na ulicy w Bangkoku nie wiedzą, co to znaczy street food!. Najważniejsza jednak jest spektakularna życzliwość i gościnność mieszkańców tego kraju. Tajlandia zachwyci nas różnorodnością i bogactwem swej kultury. Tutejsze obyczaje weselne czy pogrzebowe w niczym nie przypominają tych europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwykłą - przepełnioną oparami trociczki i migotliwym blaskiem świec – atmosferę kontemplacji, zaś tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje i legendy, w którym każdy gest i mina mają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie.

Najbardziej atrakcyjne jest południowe wybrzeże Tajlandii, charakteryzujące się wspaniałymi warunkami dla żeglugi, uprawiania sportów wodnych, nurkowania oraz wędkowania. Jednak Tajlandia słynie jako kraj nieustającego festiwalu, a miłośnicy szalonej zabawy z pewnością nie zaznają tu nudy. W każdym miesiącu organizowanych jest kilka niezwykle barwnych festiwali, z różnym motywem przewodnim. Można wziąć udział np. w Festiwalu Wegetarianów w Phuket, w tradycyjnych regatach na długich łodziach i w Turnieju Polo na słoniach (Hua Hin).

Sezon w Tajlandii przypada na miesiące sierpień, listopad, grudzień, luty i marzec. Najlepszym czasem na żeglugę luty i marzec. Monsuny zaczynają wiać w lipcu i kończą się w listopadzie - jest to pora deszczowa. Od listopada do połowy lutego przypada pora sucha, a najwyższe temperatury notuje się od marca do czerwca. 

Współpracujący z nami armatorzy proponują rejsy z Phuket - Yacht Haven Marina. Doskonale przygotowana flota jachtów (Harmony i Oceanis), katamaranów (Lagoon, Catana, Bahia, Belize) uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. Jeśli interesują cię czartery jachtów w Tajlandii, na miejsce można dostać się samolotem, na lotnisko w Bangkoku (BKK) gdzie lataja np. LOT, Austrian Airlines, Lufthansa i Thai Airways International albo lotnisko w Phuket (HKT) - ląduja tam samoloty np. Condor airlines czy Martinair.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Phuket - nazywana również "Perłą południa", to główna baza wypadowa dla żeglarzy największa wyspa i najsłynniejsze kąpielisko w Tajlandii. Na podróżników czeka lazurowa, czysta woda, przepiękne rafy koralowe Morza Andamańskiego, piaszczyste plaże w zatokach, wiele wysepek, bujna, tropikalna roślinność i cudowne krajobrazy. Plaża Patong jest głównym kurortem z dynamicznym nocnym życiem. Rejsy rozpoczynamy z Yacht Haven Marina.

 


Phang Nga Bay - największa zatoka na wybrzeżu andamańskim i zarazem Morski Park Narodowy. Jest to jedno z popularniejszych kotwicowisk, znane z morskich gór, które wyrastają pionowo z morza. Niedalekie okazałe wapienne wyspy Ko Phanak i Koh Hong z licznymi jaskiniami i wysokimi klifami, Koh Yang i pobliska wyspa Jamesa Bonda czy Koh Pan Yi, gdzie odnajdziemy typową wieś wybudowaną na palach.

Krabi - najpopularniejsza prowincja Tajlandii, położona nad rzeką Krabi. Znaleźć tu można rafy koralowe, piaszczyste plaże, zaciszne zatoczki, nadmorskie klify, jaskinie, bezludne wyspy czy też fantazyjne formacje skalne wyrastające z wody - idealne na wspinaczkę.

Koh Phi Phi - grupa wysp, gdzie można uzupełnić zapasy. Na głównej wyspie Koh Phi Phi Don znajdziemy małe sklepy, kawiarnie internetowe, restauracje i bary. Możemy zatankować wodę przy kei. Koh Phi Phi Lee słynie ze pięknej zatoki Maya z malowniczo położoną piaszczystą laguną z białymi plażami, otoczonymi przez wapienne klify. To właśnie tutaj znajduje się Jaskinia Wikingów, skąd miejscowi zbierają ptasie gniazda do, wykorzystywane do słynnej zupy.

Koh Rok - Koh Tarutoa - grupa wysp z wieloma miejscami na kotwicowiska. Ciche i spokojne wyspy Liang Ko i Ko Phetra, wyspa-kurort Koh Bulon i wielka wapienna wyspa Koh Tarutao czy grupa Butang z nieprawdopodobnymi warunkami do nurkowania.Ciekawostki i porady

 • Najlepiej i najszybciej dostać się na Tajlandię drogę lotniczą. Naszym klientom oferujemy pomoc przy poszukiwaniu i rezerwacji przelotów do/z miejsca docelowego czarteru oraz transferu z lotniska do mariny.
   
 • Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym, w przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu,
   
 • Powszechnie wiadomo, że rafy koralowe u wybrzeży Tajlandii należą do najbogatszych ekosystemów na ziemi. Najciekawsze miejsca do nurkowania znajdują się w Zatoce Syjamskiej i na Morzu Andamejskim (Ao Nang, Wyspy Bamboo, Koh Lanta czy na zachód od Tarutao grupa Butang), z nieprawdopodobnymi warunkami do nurkowania należącymi do dziesięciu najlepszych tego typu miejsc na świecie. 
   
 • Tajlandia może pochwalić się wyjątkową przyrodą, o czym świadczy wymownie fakt, iż w tym kraju jest obecnie 80 parków narodowych i 32 rezerwaty przyrody. Park Narodowy - Khao Yai jest najgłośniejszym i najczęściej odwiedzanym w Tajlandii. Miłośnicy obserwowania życia ptaków zmierzają do Parku Narodowego Doi Suthep, Doi Inthanon lub na południe kraju do parku Khao Sam Roi Yot. Najstarszy ze wszystkich deszczowy las dziewiczy w Azji znajduje się w Narodowym Praku Khao Yai, który jest uznawany za najlepszy na świecie.
   
 • Tajowie z ogromnym szacunkiem odnoszą się do rodziny królewskiej. Sytuację konfliktową może spowodować zlekceważenie majestatu króla - Tajlandii, jego rodziny i dworu królewskiego (np. publiczne zniszczenie banknotu, na którym znajduje się wizerunek władcy).
   
 • Miłośnikom nocnego życia najwięcej zaoferować może Bangkok i Pattaya. Dyskoteki, bary go-go, kluby nocne, salony masażu stają co noc otworem przed turystami szukającymi rozrywki. Dzielnice grupujące te lokale tętnią życiem przez całą noc - dobiegająca zewsząd muzyka, jaskrawe neony, gwar przechodniów stwarzają specyficzną atmosferę.
   
 • Głowa to najwyższa i najważniejsza (najświętsza) część ciała. Należy unikać dotykania głowy Taja (nawet małych dzieci). Każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Nie należy np. wspinać się na posąg, aby zrobić zdjęcie, ani też w jakikolwiek inny sposób okazywać braku szacunku.
    
 • Tajlandia ma bogatą gamę świąt państwowych i kościelnych. Mieszkańcy swoje święta bardzo przeżywają i zapewne z tego powodu w ciągu ich trwania zamknięte są urzędy, banki, a często także i kluby nocne oraz bary. Święta odbywają się według okresów monsunowych i są wyraźnie pod wpływem cyklu księżycowego. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > luty - Święto Kwiatów. Odbywają się parady wozów przyozdobionych kwiatami i konkursy piękności.
  > 12-15 kwiecień - tradycyjny tajski Nowy Rok.

   

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Phuket - Yacht Haven Marina.

Phuket, Yacht Haven Marina - 14 dni
1: Phuket, Yacht Haven Marina - zaokrętowanie
2: Koh Hong, Phang Nga Bay 10 Mm
3: Koh Roi 10 Mm
4: Koh Hong Krabi 10 Mm
5: Rai Le Beach 10 Mm
6: Krabi / Koh Dam - zwiedzanie
7: Phi Phi Don 15 Mm
8: Phi Phi - zwiedzanie wysp
9: Koh Lanta Yai 10 Mm
10: Phi Phi Lee 10 Mm
11: Koh Rang Yai 20 Mm
12: Phuket 12 Mm
13: Koh Rang Yai 18 Mm
14: Phuket, Yacht Haven Marina 15 Mm
15: Yacht Haven Marina - wyokrętowanie

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI