Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać? Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł – zamieszczamy w nim wiele przydatnych informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Co to znaczy luksus?

Rzecz jasna, jest to kwestia względna: dla niektórych z nas ekskluzywny jacht to będzie taki, który ma na pokładzie klimatyzację, basen, dobrze wyposażony barek i jacuzzi. Inni uznają wszystkie te udogodnienia jedynie za niezbędny standard.

Z pewnością czym innym będzie luksus dla miliardera przyzwyczajonego do odpowiednio wysokiego poziomu życia, a czym innym – dla grup przyjaciół czy nowożeńców, którzy po raz pierwszy decydują się na wynajem takiej jednostki i muszą dokładnie zaplanować ten wydatek w swoim budżecie.

A skoro już o pieniądzach mowa – zastanawiasz się może, ile kosztuje luksusowy jacht?   Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie... nie istnieje, chociaż z pewnością kwota, jaką trzeba zapłacić za luksusowy jacht motorowy czy żaglowy, mogłaby przyprawić nas o mały zawrót głowy. Co oczywiste, w przypadku tego typu „zabawek” wiele zależy od szczegółów takich, jak wielkość, stylistyka i wyposażenie. Wszystkie te parametry stanowią wypadkową wyobraźni budowniczych oraz wymagań nabywców – a te zdają się potwierdzać powiedzonko „sky is the limit”.

Ile kosztuje jacht luksusowy?

W sieci można znaleźć informację, że najbardziej luksusowy jacht świata (jak dotąd – bowiem z pewnością nie powiedziano w tej kwestii ostatniego słowa) to History Supreme. Ta 30-metrowa jednostka kosztowała 4,8 miliarda dolarów, a jej budowa zajęła trzy lata i wymagała użycia... 100 000 kg złota i platyny. Na tym jednak nie koniec – wewnątrz zastosowano inne cenne materiały, jak choćby meteoryt z prawdziwą... kością dinozaura. Coś takiego po prostu musi kosztować.

Innym znanym luksusowym jachtem jest Eclipse, wyceniany na skromne 1,5 mld dolarów. Jednostka zbudowana została w 2010 roku dla Romana Abramowicza i przez trzy lata pozostawała najdroższa na świecie. Poza standardowymi udogodnieniami, typowymi dla tego rodzaju łodzi (24 kabiny, 2 baseny, sala dyskotekowa, mini batyskaf...), Eclipse wyposażona jest też w imponujący system bezpieczeństwa oraz wyrzutnię rakiet.

Luksusowy jacht dla Ciebie – a dlaczego nie?

Być może zaskoczy Cię fakt, że na świecie jest aż 5 tysięcy jachtów luksusowych. Co więcej, około jedna piąta z nich jest wystawiona na sprzedaż – jeśli więc dysponujesz odpowiednim zasobem gotówki, nie ma przeszkód, by wejść w posiadanie tego typu zabawki. Wystarczy tylko wybrać się na Monaco Yacht Show i wziąć udział w licytacji. Średnia cena wywoławcza to „jedynie” 38 milionów dolarów.

Znani aktorzy, celebryci, politycy, czy miliarderzy nabywają luksusowe jachty dla własnej przyjemności – a zapewne i dla podkreślenia swojego statusu. Nawet jeśli nie zaliczasz się do żadnej z tych grup i nie możesz pozwolić sobie na zakup takiej łodzi, nie oznacza to, że nie masz szans sprawdzić, jak to jest popłynąć nią w rejs.

W Internecie istnieje bowiem szereg firm oferujących luksusowe jachty na wynajem; jeśli więc chcesz uczcić w ten sposób jakąś ważną dla siebie okazję, albo po prostu spełnić swoje marzenie – możesz skorzystać z takiej oferty. Zwykle obejmuje ona nie tylko czarter samej łodzi, ale również wynajęcie załogi, kucharza oraz fotografa, który uwieczni te niezwykłe chwile.

Jachty luksusowe dla Kowalskiego

Ile kosztuje wynajem jachtu luksusowego? Podobnie, jak w przypadku „zwykłych” łodzi, wiele zależy tu od takich czynników, jak:

  • wiek jednostki,
  • jej wyposażenie,
  • akwen,
  • termin rejsu.

Zwykle jednak jacht luksusowy na wynajem to koszt rzędu 2500 zł za dobę. Czy to dużo? I tak, i nie: z pewnością można rozsądniej wydać te pieniądze, ale z drugiej strony - jeśli naprawdę Ci na tym zależy, to zapewne warto zdecydować się na taką ekstrawagancję.

W końcu spełnianie marzeń to rzecz bezcenna, a żyje się tylko raz. Pamiętaj też, że zwykle jachty luksusowe to dość duże jednostki, przeznaczone dla więcej, niż jednego pasażera. Jeśli więc zdecydujesz się na czarter z grupą przyjaciół, koszty wynajmu łodzi zostaną podzielone na kilka osób. 

Zobacz najlepsze oferty czarterów jachtów:

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI