Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Bahamy - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Bahamy Bahamy Bahamy zawdzięczamy Kolumbowi - i już za to, a nie za jakąś Amerykę, należy mu się miejsce w Wikipedii. Bahamy to niemal 700 dziewiczych wysp (zamieszkanych jest około 30), ponad 2 tysiące raf koralowych, wspaniały klimat i doskonałe warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Jednym słowem - raj. Również podatkowy

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Bahamy »

Jak się tam dostać

Na Bahamach znajduje się kilkadziesiąt lotnisk, ale najwięcej lotów obsługuje port lotniczy w Nassau, który obsługuje także połączenia z Europy (np. linią British Airways z Londynu). 

Klimat

Na większości Wysp Bahama występuje klimat wilgotny podrównikowy, jedynie na północy klimat ma charakter zwrotnikowy wilgotny. Generalnie w okolicy można spodziewać się dwóch pór roku: deszczowej, trwającej od maja do listopada oraz suchej, od grudnia do kwietnia. Jako specjalny bonus, od czerwca do listopada mogą się zdarzyć huragany, ale nie powinno nas to zrażać.

Na Bahamach sezon trwa przez okrągły rok, ale najlepszym terminem na odwiedzenie tamtych rejonów jest okres od września do maja, kiedy to temperatury są bardzo przyjemne (wahają się od 22 do 25°C), a pogoda - stabilna i niezwykle sympatyczna.

Porty/mariny

Jak już wiecie, Wyspy Bahama to całkiem spory archipelag, więc jeden rejs prawdopodobnie Wam nie wystarczy, żeby zobaczyć i doświadczyć wszystkiego, co oferuje ten kawałek raju na ziemi. Od czegoś jednak trzeba zacząć, toteż poniżej prezentujemy listę miejsc, które szczególnie warto zobaczyć, decydując się na czarter jachtu na Bahamach.

 • Nassau na wyspie New Providence - jak na stolicę przystało, Nassau to największe, a także najbardziej okazałe i klimatyczne miasto Bahamów, a przy okazji - dawny macierzysty port tamtejszych korsarzy. Zwiedzając Nassau, warto przejść się na sąsiednią wysepkę Paradise Island (tak, to nie pomyłka - wyspy połączone są mostem, więc spacerek jest jak najbardziej realny), słynącą z luksusowych hoteli i równie luksusowych kasyn.  
 • Archipelag Abaco Islands - czyli w praktyce 120 mil wybrzeża, raf koralowych i dziewiczych plaż. Główne wyspy to Great Abaco i Little Abaco, oddzielone wąskim kanałem. W okolicy znajdziecie doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa oraz niesamowitą przyrodę, w szczególności rafy koralowe, wchodzące w skład obszarów chronionych Morza Abaco.
 • Andros - największa wyspa Bahamów, słynąca z różowego oraz białego piasku, a także z wielkich plantacji ananasów. Koniecznie należy tu zwiedzić Zatokę Hetchet z długą na ponad kilometr jaskinią Preachers Cave oraz rozciągającą się po wschodniej stronie wyspy, trzecią co do wielkości rafę koralową na świecie.
 • Archipelag Exuma, na który składa się 370 wysp oraz Park Narodowy i Morski. Szczególnie godne polecenia są Georgetown z portem Elizabeth Harbour, gdzie rozgrywane są regaty jachtów wybudowanych na Bahamach oraz Rolle Town i Moss Town, gdzie można podziwiać starożytne grobowce.
 • Bimini - miejsce, gdzie niegdyś mieszkał Ernest Hemingway, a przy okazji świetna miejscówka dla miłośników nurkowania. Można tam oglądać zarówno zatopione hiszpańskie galeony, jak i cuda przyrody: fantastyczne formacje skalne, czy egzotyczne gatunki różnych morskich stworzeń.
 • Porady praktyczne

  Jak już wiemy stolicą, centrum ekonomicznym i administracyjnym, a zarazem największym miastem Bahamów jest Nassau, położone na wyspie New Providence. Poza nią, istotnymi wyspami są również Grand Bahama, Exuma Islands, Abacos Island oraz Cat Islans - co nie oznacza, że pozostałe warto pominąć, tym bardziej, że dużą część archipelagu stanowią parki przyrody oraz strefy chronione - a na Bahamach jest co chronić.

  Czarter jachtu na Bahamach to doskonały pomysł na odpoczynek zarówno dla miłośników dzikiej przyrody, żądnych przygód odkrywców, miłośników surfingu czy nurkowania, jak i wspaniała propozycja na spokojny rodzinny wypoczynek.

  Zwiedzając archipelag, obywatele Polski muszą posiadać wizę, ważny paszport oraz bilet powrotny (to na wypadek, gdyby spodobało nam się za bardzo ;P). Co ciekawe, przy przekraczaniu granicy Wysp Bahama trzeba zgłosić fakt posiadania przy sobie… laptopa. Turystów obowiązują również pewne ograniczenia co do ilości wwożonego tytoniu i cygar, a także alkoholu, który możemy posiadać w ilości nie przekraczającej pół litra na osobę.

  Imprezy lokalne/festyny

 • 10 lipca na Bahamach obchodzony jest Dzień Niepodległości - rocznica proklamacji niepodległości, jaka miała miejsce dopiero w 1973 roku.
 • W drugi wtorek sierpnia obchodzone jest Święto Fox Hill upamiętniające zniesienie niewolnictwa. Główne uroczystości mają miejsce w okolicach Fox Hill, kilka kilometrów od Nassau.
 • 12 października świętuje się Dzień Odkrycia, upamiętniający przybycie na Wyspy Krzysztofa Kolumba.
 • Najbardziej intensywnym pod względem imprez miesiącem jest grudzień. Odbywa się wówczas Junkanoo, muzyczna parada, urządzana zawsze w 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Uczestnicy parady przebierają się w  specjalne stroje i tańczą na ulicach przy wtórze lokalnych instrumentów. Jeśli chcecie mieć pojęcie, jak to wygląda, polecamy film z Jamesem Bondem „Operacja Piorun” z 1965 roku.

 

Topowe atrakcje

Największą atrakcją Bahamów są same wyspy (szczególnie te dzikie i niezamieszkałe) oraz realna możliwość natknięcia się na zapomniany skarb piratów, którzy w XVIII wieku upodobali sobie ten archipelag.

Niezapomnianym przeżyciem (nie tylko dla dzieciaków) jest kąpiel w ciepłych wodach oceanu w towarzystwie delfinów.

Jeśli jednak uznacie, że delfiny są zbyt mainstreamowe, polecamy udać się na wyspą Big Major, gdzie można zażyć kąpieli w towarzystwie… świń. Zwierzaki te opanowały lokalną plażę (zwana zresztą Świńską Plażą), najwyraźniej wysoko ceniąc sobie luksusowe życie i sławę, a tubylcy pogodzili się z ich obecnością na tyle, by regularnie je dokarmiać.

 


 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

Aplikacje żeglarskie - najlepsze aplikacje mobilne dla żeglarzy

Współczesny żeglarz poradzi sobie bez elektroniki? Pewnie, że tak. Ale skoro i tak ma w kieszeni telefon, nic nie stoi na przeszkodzie, by mógł ułatwić sobie życie i skorzystać z dobrodziejstw techniki. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych aplikacji dla żeglarzy. Które z nich...

Czy znasz aplikacje przydatne w podróży?

Podróże nie zawsze są łatwe, ale mogą odbywać się bez niepotrzebnego stresu. Planując wakacje na jachcie, warto posiadać aplikacje, które ułatwią nam podróż. Jednakże, zacznijmy od początku, czyli od aplikacji, które przydadzą się każdemu. W kolejnej części omówimy...

Euro w Chorwacji a ceny czarterów

W jaki sposób wprowadzenie euro w Chorwacji wpłynie na ceny czartery jachtów? Czy od 2023 roku w chorwackich marinach będzie drożej? A może ceny spadną? Co zrobić z kunami, które zostały z poprzednich rejsów? Zapraszamy do przeczytania naszej krótkiej analizy.

Tanie loty czy to możliwe?

Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz...

NASZE MARKI