Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Madagaskar - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Madagaskar Madagaskar To właśnie stąd biorą się najpiękniejsze zapachy świata. Różowy pieprz, goździki, frezja, wanilia, ylang ylang to najważniejsze nuty zapachowe ekskluzywnych perfum. A do tego wszystkiego słońce, piękne plaże, rafy koralowe, bogata fauna i flora, z której 85% gatunków żyje właśnie tylko tutaj.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Madagaskar »

Madagaskar to drugie co do wielkości wyspiarskie państwo świata. Położony jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Stolica Madagaskaru - Antananarywa (zwana przez tubylców Tana) jest całkowitym przeciwieństwem reszty wyspy. Jest tu hałaśliwie i nerwowo. Madagaskar zwany jest czasem "czerwoną wyspą", ze względu na kolor występujących tam gleb laterytowych. Jednak jego najważniejszymi walorami są: dziewicza przyroda, piękne lasy tropikalne i rafy koralowe. W tamtejszych parkach narodowych i krajobrazowych występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, z czego znaczna część nie występuje w innych zakątkach świata.

Madagaskar jest więc miejscem, w którym można zobaczyć unikalne cuda świata przyrody, wyciszyć się i odpocząć. A czas umilą rdzenni mieszkańcy wyspy - Malgasze, którzy znani są ze swojej gościnności i uprzejmości.

Klimat na Madagaskarze jest zróżnicowany. Na wschodzie kraju panuje klimat równikowy wybitnie wilgotny, natomiast na zachodzie kraju klimat podrównikowy suchy. Warto pamiętać, że na wyspie panują dwie pory: sucha (trwająca od maja do października) i deszczowa (trwająca od listopada do kwietnia). Zdecydowanie lepszym okresem, zarówno do podróżowania, jak i żeglowania jest pora sucha. Temperatura dochodzi wtedy do 30°C, a deszcze zdarzają się dosyć rzadko (nawet jeśli, to zwykle w nocy). Natomiast okres między grudniem, a marcem to czas huraganów.

Rejsy rozpoczynamy z Baie du Cratère na Nosy Be. Obliczalny wiatr: między kwietniem a czerwcem - przed południem lekki wiatr NE, po południu silniejszy (do 15 węzłów) z SW, od lipca do października - wiatr wschodni (średnia prędkość 25 węzłów) i piękna pogoda sprawiają, iż jest to idealny żeglarski akwen. Problemy mogą sprawić stare i nieaktualne mapy, oraz 4-metrowe różnice pływów.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Nosy Be - leży przy północno-zachodnim wybrzeżu i jest najważniejszą z wysp archipelagu o tej samej nazwie. Z resztą sama nazwa wyspy doskonale ją określa, gdyż w języku malgaskim "nosy be" to po prostu "duża wyspa". Jest ona najchętniej odwiedzanym przez turystów regionem Madagaskaru. Do atrakcji wyspy należą między innymi: rafineria cukru (założona w 1920 roku), perfumeria Ylang Ylang, wodospad, urokliwa plaża Andilana, czy "święte drzewo", które jest miejscem kultu. Wyspa jest idealnym miejscem dla turystów zmęczonych nerwowym życiem w mieście. Można tu wypoczywać słuchając fal, śpiewu ptaków i obserwując zabawy lemurów. Bardziej aktywnym sposobem spędzania czasu mogą być spacery i rowerowe przejażdżki po lesie w poszukiwaniu kolibrów, lemurów i zimorodków malachitowych. Miłośnikom sportów wodnych zdecydowanie można polecić żeglowanie, bo z tej perspektywy wyspa wygląda najpiękniej. I choć spokojny rejs, dzięki tropikalnym deszczom, może nieco zmienić swój charakter, to jest to jeszcze bardziej porywająca przygoda.


Nosy Tanikely - to najmniejsza z wysp archipelagu Nosy Be, ale jednocześnie najbardziej znana. Znajduje się około 20 min. na południe od zatoki Nosy Be. Główna atrakcją wyspy jest populacja żółwi oraz kolonie lemurów. Uroku dodaje również pierścień raf koralowych, który otacza wyspę. Dzięki temu niezwykłemu, podwodnemu pejzażowi jest idealnym miejscem do nurkowania. Ciekawostkę stanowi też fakt, iż wyspa zamieszkiwana jest tylko przez jedną osobą - tamtejszego latarnika.

Nosy Komba, Nosy Fanihy, Nosy Sakatia to kolejne wyspy archipelagu, które oprócz raf koralowych mogą zachwycić kolejno: niezliczoną ilością gatunków lemurów, piaszczystymi plażami, czy pięknymi orchideami.Ciekawostki i porady

 

 • Na Madagaskar (Nosy Be) można dostać się samolotem z Europy, Azji i innych krajów afrykańskich (bezpośrednio z Paryża i Mediolanu, pozostałe z jedną przesiadką w Antananarivo, Réunion, Mayotte). Główne lotnisko Madagaskaru położone jest 17 km od Antananarywy, stolicy kraju, która jest głównym węzłem komunikacyjnym. Z lotniska do mariny na Nosy Be najlepiej dostać się taksówką lub mini busem (około 45 minut).
   
 • Mały supermarket oraz targ owocowo-warzywny znajdują się około 25 minut od bazy (Hell Ville).
   
 • Walutą Madagaskaru jest frank malgaski (MGF), który mimo tego, że wciąż jest w obiegu, to wypiera go lokalna waluta - ariary (1 Euro = 2600 Ariary). W większości miejsc można jednak płacić również europejską walutą, a nawet dolarami amerykańskimi.
   
 • Porozumiewania się w języku angielskim może być utrudnione, a często nawet niemożliwe, nie licząc głównych centrów turystycznych. Na wyspie najłatwiej porozumieć się w języku francuskim, który jest tu językiem urzędowym, ale warto znać podstawowe słowa z języka malgaskiego jak np. "fady", czyli "zakaz".
   
 • W Polsce nie ma placówki dyplomatycznej Madagaskaru, więc 3-miesięczna wiza przyznawana jest na lotnisku. Wystarczy mieć ważny paszport (minimum 3 miesiące). Co więcej, w razie zmiany planów i chęci dłuższego pozostania na wyspie wystarczy wybrać się poza granice kraju na jeden dzień, a po powrocie znów można będzie otrzymać 3-miesięczną wizę turystyczną.
   
 • 85% fauny i flory na Madagaskarze to gatunki niespotykane w innych miejscach. Między innymi 97% gatunków palm jest endemitami.
   
 • Wszystkie męskie imiona malgaskie zaczynają się od litery "R", a ponad 70% nazw miejscowości zaczyna się członem "Antana".
   
 • Jednym z ciekawszych zwyczajów są malgaskie przesądy. Tym sposobem na prawie całej wyspie wtorek i czwartek są "dniami pechowymi", np. nie pracuje się wtedy w polu, gdyż plony będą najprawdopodobniej nędzne. Warto jednak dodać, że jest to czas dobry na handel i odpoczynek.
   
 • W Madagaskarze, w przeciwieństwie do krajów Europy, panuje "moda" na wielodzietne rodziny. A ideałem są rodziny składające się 12 dzieci: 6 chłopców i 6 dziewczynek.
   
 • Do najważniejszych świąt zaliczyć można:
  > 29 marzec - Dzień Pamięci i Męczeństwa,
  > 26 czerwiec - Dzień Niepodległości,
  > 30 grudzień - Dzień Republiki.

   

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Euro w Chorwacji a ceny czarterów

W jaki sposób wprowadzenie euro w Chorwacji wpłynie na ceny czartery jachtów? Czy od 2023 roku w chorwackich marinach będzie drożej? A może ceny spadną? Co zrobić z kunami, które zostały z poprzednich rejsów? Zapraszamy do przeczytania naszej krótkiej analizy.

Tanie loty czy to możliwe?

Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz...

Jacht własny czy czarterowany – co lepsze, co wybrać?

Większość żeglarzy w pewnym momencie wpada na pomysł zakupienia własnej jednostki. Czy takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż czarter? Ile kosztuje jacht i jaki warto wybrać na początek? Jak wysokie są koszty utrzymania takiej jednostki? W niniejszym artykule spróbujemy...

Co to znaczy czarter jachtów? Na czym polega czarter jachtu?

Tak naprawdę wynajem jachtu jest bardzo prostą sprawą – pod warunkiem, że nie jest to nasz pierwszy raz i wiemy już, na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać najlepszych łodzi itp. Niniejszy tekst powstał z myślą o wszystkich, którzy nie mają jeszcze takiej wiedzy, albo...

Czarter jachtu bez patentu — czy to możliwe?

Czy w popularnych wakacyjnych miejscówkach, takich, jak Grecja, Włochy lub Chorwacja, możliwy jest wynajem jachtu bez patentu? Jak wyglądają lokalne przepisy? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii oraz podpowiemy, co zrobić w przypadku, gdy chcemy spędzić wakacje...

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie...

NASZE MARKI