Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Słowenia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Słowenia Słowenia Republika Słoweńska, choć niewielka, jest krajem o niezwykłym zróżnicowaniu krajobrazu. Warto tu przyjechać dla widoków, kuchni, architektury, morskiej bryzy i przekonać się o wielkiej serdeczności mieszkańców.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Słowenia »

Słowenia to nieduże państwo między Chorwacją, Węgrami, Włochami i Austrią, ale jego walory turystyczne są ogromne. Na obszarze nieco ponad 20 tys. km kw można spotkać skaliste szczyty, łagodne górskie pasma, rozległe doliny i równiny, a także pokryte winnicami wzgórza oraz charakterystyczne dla Adriatyku wybrzeże morskie. Wybrzeże to, nazywane bardzo często Słoweńską Riwierą, ma co prawda tylko 46 kilometrów, lecz jego piękno oraz liczba ciekawych kurortów i ośrodków,co roku przyciąga wielu turystów. Największymi miastami na wybrzeżu są Piran, Izola i Koper. To idealne miejsce dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych, w tym, oczywiście żeglarstwa.

Turyści lubiący wypoczynek "pod żaglami", mają do wyboru wiele marin i ośrodków w których mogą przenocować i uzupełnić zapasy. Warunki na wybrzeżu są bardzo dobre, a położenie kraju daje możliwość pożeglowania w kierunku Włoch i Chorwacji za darmo (współpracujący z nami słoweńscy armatorzy mają wykupione pozwolenia na żeglugę w ww. krajach).

O Słowenii mówi się "mały kraj z wielką duszą". Tutejsi mieszkańcy są bardzo mili i skorzy do pomocy, choć niektórych może zniechęcać ich zamiłowanie do porządku. Słoweńcy kochają swój kraj i mogą opowiadać o nim godzinami i chętnie pokazują go cudzoziemcom. Ci, którzy wiedzą cokolwiek o Słowenii, szybko zyskują ich przychylność.

Doskonale przygotowana flota jachtów i katamaranów, bardzo dobre warunki w przystaniach oraz możliwość żeglowania po wodach Włoch i Chorwacji uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. Warto odwiedzić malowniczą Słowenię.Porty / Mariny

Izola (marina Izola) - to największy port rybacki Słowenii położony na półwyspie Istria w bliskim sąsiedztwie podobnych adriatyckich kurortów - Piranu i Koperu. Początki miasta sięgają czasów Imperium Rzymskiego, a nazwa pochodzi od słowa "wyspa", gdyż jego najstarsza część, początkowo była oderwana od stałego lądu. Izola jest niezwykle urokliwym miastem, w którym na każdym kroku widać pozostałości jej dawnej świetności. Stare miasto swoją architekturą, barwami i plątaniną wąskich uliczek bardzo przypomina włoskie miasteczko portowe. Charakterystyczne, malownicze uliczki ze starymi domami, XVI-wieczny kościół św. Maura, otwierający się na port rynek miejski i jego bogato zdobiony ratusz, odrestaurowany pałac Manzoli w stylu weneckiego gotyku czy wreszcie pałac Besenghi degli Ughi to najciekawsze ale nie jedyne atrakcje czekające na turystów. Izola słynie także ze swojej kuchni i różnorodności serwowanych potraw z owoców morza.

 


Portoroz (marina Portoroz) - każdy kraj leżący nad morzem ma chociaż jeden naprawdę rozrywkowy kurort. W Słowenii jest nim Portorož - czyli "Port róż", położony w piaszczystej zatoce, 5km na południowy wschód od Piranu. Miasto pełne restauracji, barów, sklepów, dyskotek, piaszczystych plaż i turystów. Noc Istriańska na początku sierpnia to wieczór zabaw i fajerwerków, upamiętniający XVII-wieczne regaty w zatoce. Niezwykłym wydarzeniem jest również organizowany na początku września, widowiskowy "chrzest marynarski" rekrutów szkoły morskiej.

,  


Piran (port Piran) - jest niezwykle pięknym, małym miasteczkiem położonym na samym cyplu wąskiego półwyspu o tej samej nazwie nad Morzem Adriatyckim. To zabytkowe, najlepiej zachowane miasto wybrzeża adriatyckiego stanowi jedno z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych Słowenii.  Nazwa miasta pochodzi od greckiego słowa pyr, co oznacza ogień. Piran to perła weneckiej architektury gotyckiej, z potężnymi, imponującymi, średniowiecznymi murami, oddzielającymi miasto od reszty lądu, przepięknymi budynkami, wąskimi uliczkami oraz portem. Głównym placem Starego Miasta od XIX wieku jest Tartinijev trg, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych zabytków Piranu - Dom Wenecki. Na uwagę zasługuje także Muzeum Morskie mieszczące się w zabytkowym pałacu położonym przy przystani jachtowej.

 


Koper (marina Koper) - miasto portowe oddalone zaledwie o 21km od Triestu, malowniczych położone na północnym wybrzeżu półwyspu Istria. Koper składa się z zabytkowego centrum położonego na półwyspie oraz z nowych osiedli mieszkaniowych znajdujących się na otaczających wzgórzach. Centralnym punktem Starego Miasta jest Titov trg - przepiękny, gotycko-renesansowy plac z wyraźnymi wpływami architektury weneckiej. Nadmorska przystań i niewielka miejska plaża są usytuowane na północny zachód od placu. Ze względu na mieszany skład narodowościowy mieszkańców, w gminie Koper obowiązuje pełna dwujęzyczność w życiu publicznym. Językami urzędowymi są słoweński i włoski.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Na czarter do Słowenii najwygodniej wybrać się własnym transportem. Droga przebiega szybko i przyjemnie. Oferujemy również możliwość wypożyczenia busa Renault Master II dla 9 osób. W przypadku wyczarterowania jednostki w Charter Navigator, cena busa do negocjacji, warunki wynajmu do omówienia.
   
 • Używanie świateł mijania jest obowiązkowe całą dobę, przez cały rok. W okresie od 15 listopada do 15 marca samochód musi być wyposażony w opony zimowe, a w rejonach górskich, w czasie zalegania śniegu, dodatkowo w łańcuchy na koła napędowe. Przestrzeganie przepisów drogowych jest rygorystycznie egzekwowane. Wszystkie autostrady i drogi ekspresowe są płatne. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz motocykle muszą posiadać ważną winietę. W sytuacji, gdy osoba ukarana mandatem nie posiada środków na jego opłacenie, zarówno policja jak i Służba ds. Autostrad Republiki Słowenii (DARS) mogą zatrzymać dokumenty kierującego, jako zabezpieczenie egzekucji kary finansowej.
 • Dla firm proponujemy regaty na pięciu jednostkach Bavaria 35 match z mariny Izola (oferujemy pomoc przy transferze do/z miejsca regat, usługę naszych doświadczonych skipperów i gwarantujemy dobrą zabawę).
   
 • W Słovenii koniecznie trzeba spróbować joty - to najczęściej podawana w specjalnym garnku potrawa z kiszonej kapusty, fasolki, słoniny i ziemniaków, zagęszczona kaszą i doprawiona czosnkiem.
   
 • Ponoć po uliczkach Piranu po dziś dzień plącze się duch Giuseppe Tartiniego (zm. 1770r). Jak głosi legenda zawarł on pakt z Belzebubem i obecnie za karę błąka się po swoim mieście grając na skrzypcach sonatę.
    
 • Słowenia pod względem kulturowym związana była z krajami Europy Środkowej (Austrią, Włochami i częściowo z Węgrami) i w mniejszym stopniu krajami bałkańskimi. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > maj - Internautica International Boat Show (Portorož)
  > kwiecień - Melodies of Sea and Sun Festival (Portorož); Primorska Summer Festival 2009 – theatre and dance events (Koper, Izola, Portorož)
  > lipiec - Piran Musical Evenings; MIFF – Mediterranean International Folklore Festival (Koper, Izola, Piran)
  > wrzesień - Neptune's Maritime Baptism (Piran)
   


Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z marin Izola i Portorož.
 

Słowenia / Włochy / Słowenia
1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Grado
3: Grado - Lignano
4: Lignano - Wenecja
5: Wenecja - Izola / Portorož
6: Izola / Portorož - wyokrętowanie
Słowenia / Chorwacja / Słowenia

1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Novigrad
3: Novigrad - Rovinj               
4: Rovinj - Pula
5: Pula - Susak
6: Susak - Mali Lošinj
7: Mali Lošinj - Vrsar
8: Vrsar - Izola / Portorož
9: Izola / Portorož - wyokrętowanie

Słowenia / Włochy / Chorwacja / Słowenia
1: Izola / Portorož - zaokrętowanie
2: Izola / Portorož - Grado
3: Grado - Lignano         
4: Lignano - Wenecja
5: Wenecja - Rovinj
6: Rovinj - Pula
7: Pula - Novigrad
8: Novigrad - Izola / Portorož
9: Izola / Portorož - wyokrętowanie

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

Katamaran czy jacht - jaki typ łodzi wybrać?

Jednym z „problemów pierwszego świata” jest coroczny dylemat żeglarzy wybierających się w rejs – co będzie lepsze: jacht czy katamaran? Jeśli Ty również zmagasz się z tym pytaniem (szczęściarzu!), to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu krótkie omówienie czterech...

Co zabrać na rejs do Chorwacji?

Zastanawiasz się, co zabrać na żagle do Chorwacji? Chcesz mieć pewność, że w Twoim ekwipunku znajdzie się wszystko to, czego będziesz potrzebować w czasie rejsu? W takim razie przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci...

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

NASZE MARKI