Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Wenezuela - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Wenezuela Wenezuela Wenezuela to kraj pięknych krajobrazów i poruszających kontrastów, idealny dla przyrodników, miłośników przygód i aktywnego wypoczynku. Archipelag i Park Narodowy Los Roques to perła wenezuelskiej przyrody - wszystko za sprawą bogatej fauny i flory, przepięknej pogody, nieskazitelnie białych i czystych plaż, krystalicznej wody oraz rajskiej atmosfery. Jeżeli planujemy podróż życie, to Wenezuela jest idealnym kierunkiem i na pewno nas nie zawiedzie.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Wenezuela »

Wenezuela ze stolicą w Caracas położona jest w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim i graniczy z Kolumbią, Brazylią, Gujaną oraz z Trynidadem i Tobago. Jest jednym z trzech państw powstałych po rozpadzie Wielkiej Kolumbii w 1830 roku (dwa pozostałe kraje to Kolumbia i Ekwador). Do największych miast Wenezueli zalicza się Caracas, Maracaibo, Valencia, Bolivar i Maracay. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta i składa się z licznych zatok (m.in. Wenezuelska, Paria, Triste czy Cariaco), półwyspów (m.in. Guajira, Paraguaná, Araya, Paria), lagun, wysp przybrzeżnych i przepięknych plaż ciągnących się przez przeszło 3 tysiące kilometrów. Do Wenezueli administracyjnie należą aż 72 wyspy, z których największą jest Margarita.

Morze Karaibskie stwarza doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, nurkowania i wędkarstwa oraz przeróżnych sportów wodnych i plażowych. Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc jest park narodowy położony na archipelagu Los Roques. Kilkadziesiąt wysepek znajdujących się zaledwie 130 kilometrów od Caracas to prawdziwy raj na ziemi. Można tu podziwiać ponad 60 rodzajów koralowców oraz setki gatunków ryb i ptaków.

Wenezuela leży w strefie klimatów równikowych wilgotnych. Pora sucha trwa od października do kwietnia, natomiast deszczowa od maja do września. Najbardziej gorącymi miesiącami są: grudzień, luty, kwiecień i sierpień. Największe opady odnotowuje się w czerwcu. Na wybrzeżu karaibskim praktycznie cały rok świeci słońce, a średnia temperatura wynosi 35°C.


Miasta / Porty / Mariny / Kotwicowiska

Los Roques - archipelag i park narodowy położony około 160 km od La Guaira (głównego portu Caracas), jest jednym z najczęściej wybieranych regionów na wakacje w Wenezueli. Archipelag należy do stanu Dependencje Federalne i liczy około 1500 stałych mieszkańców, jednakże w ciągu roku odwiedza go przeciętnie 70 tys. turystów. W większości są to jednodniowe wycieczki z Caracas, które nie zaburzają harmonii oraz spokoju panującego na tych rajskich wysepkach. Archipelag został ustanowiony parkiem narodowym w 1972, ze względu na mnogość gatunków ptaków oraz organizmów morskich i jest jednym z największych morskich rezerwatów na Morzu Karaibskim. Archipelag składa się z 40 stałych wysp i kolejnych 300, które pojawią się przy okazji przypływów. Dzielą się na dwie grupy wysp, które tworzą okrągłe laguny chronione przez rafy koralowe. Oprócz żeglarstwa, Archipelag Los Roques jest wręcz idealny do uprawiania wędkarstwa i nurkowania. Okoliczne wody uznane są za najlepsze do łowienia między innymi bonefisha (albuli) czy sławnego na całym świecie tarpona.

Na Los Roques znajdziemy ponad 30 spokojnych i bezpiecznych kotwicowisk. Najpopularniejsze miejsca na wschodzie to Fransisquí, Madrisquí, Cayo Fabian, Cayo Sardina, Sebastopol, Cayo Pirata. Centre: Noronquí, Sarqui, La Pelona, Crasquí, Carenero… Na zachodzie: Dos Mosquises, Cayo de Agua, Bequevé.

Klimat - na Los Roques panuje tropikalny klimat bez wyraźnych różnic pomiędzy porami roku. Od listopada do kwietnia temperatura wynosi około 28°C, a od maja do października 30°C. Zimą pasaty są dużo bardziej stałe, a pogoda bardzo ładna. Od grudnia do stycznia zdarzają się krótkie i nagłe burze.

Pozwolenie - chęć odwiedzenia Parku Narodowego Los Roques wiążę się z uiszczeniem opłaty w wysokości 120 BS (12 €) za osobę. Opłata pobierana jest na lotnisku, a samo pozwolenie jest ważne przez cały pobyt.

Opieka zdrowotna - ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkowe, ale rekomendowane. Na Los Roques nie znajdziemy żadnego szpitala, dlatego trzeba samemu zatroszczyć się o podstawowe środki medyczne.

Język - językiem urzędowym jest hiszpański, ale angielski też jest popularny.

Przelot - na międzynarodowe lotnisko Mariquita (zwane też: Simon Bolivar) w Caracas dolecieć można z wielu miast na całym świecie (z Europy m.in. z Paryża, Rzymu, Madrytu, Frankfurtu i Lizbony). Z Niemiec (Frankfurtu) kursuje m.in. Lufthansa, która oferuje od czasu do czasu ciekawe promocje cenowe, ale można skorzystać również z Alitalia, Air France, Iberia, Air Europa, Tap. Na Los Roques dostaniemy się miejscowymi liniami lotniczymi m.in. AeroTuy, Chappy Air, Blue Star, Jomicol w godzinach 07:00 - 17:00, a sam lot trwa 30 minut.


Ciekawostki i porady

 • Przy wjeździe do Wenezueli nie istnieje obowiązek wizowy, ale tylko w przypadku, gdy do kraju wybieramy się w celach turystycznych i zamierzamy przebywać do 3 miesięcy. Na granicy z Wenezuelą otrzymujemy specjalną kartę turystyczną. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Bezcłowo do kraju można przywieźć: 200 papierosów i 25 cygar, 2 litry alkoholu. Na lotnisku i innych przejściach granicznych obowiązuje kontrola sanitarna. Zabrania się wwożenia artykułów żywnościowych, mięsnych, przetworów owocowych, owoców.
   
 • W Wenezueli obowiązującą walutą jest Wenezuelski Bolivar (VEB). Najpopularniejszą zagraniczną walutą w Wenezueli są dolary amerykańskie (USD) i czeki podróżne American Express. Zgodnie z prawem obowiązującym od 2005 roku wymiany walut obcych można dokonywać wyłącznie w bankach (kantory wymiany walut zostały zlikwidowane) lub w firmie Italcambio uprawnionej do dokonywania tego typu transakcji - jej biura znajdują się lotnisku i w większych miastach. Trzeba uważać na transakcje dokonywane kartami kredytowymi.
   
 • Nazwa Venezuela oznacza "mała Wenecja" i została nadana temu obszarowi przez Amerigo Vespucciego, który zauważył domy na palach u ujścia dzisiejszego jeziora Maracaibo.
   
 • Do najciekawszych świąt i wydarzeń należą:

  > Kwiecień (19): Deklaracja Niepodległości,
  > Czerwiec (24): Bitwa pod Carabobo,
  > Lipiec (5): podpisanie Aktu Niepodległości,
  > Październik (12): odkrycie Ameryki. 
   
   

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jak dojechać do Chorwacji w 2021 roku?

Zbliża się majówka i sezon żeglarski (wreszcie!). Wielu z Was zapewne uda się do Chorwacji celem przypomnienia sobie, jak to jest poczuć wiatr w żaglach i słoneczko na twarzy. Niestety w Europie i nie tylko nadal panuje koronazamęt i związane z nim różnorakie obostrzenia. Jak w...

Zadar - chorwacki Rzym

Urokliwy Zadar jest prawdziwym sercem północnej Dalmacji; często nazywany bywa „chorwackim Rzymem” albo „miastem słońca i wody”. Trzeba przyznać, że żadne z tych określeń nie jest ani odrobinę przesadzone. To piąte pod względem wielkości miasto w Chorwacji, a zarazem ważny...

Czy kwarantanna dla żeglarzy po powrocie do Polski jest obowiązkowa?

Od 28 grudnia 2020 r. osoby powracające do Polski transportem zbiorowym (z krajów UE) kierowani są na kwarantannę. Czy, aby dotyczy to czarterujących jachty?

Katamarany 5-6 kabinowe poniżej 2400 EUR - promocja

Nadarza się okazja na czarter katamaranu w bardzo dobrej cenie. Katamarany są dostępne w Chorwacji, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Chętnych prosimy o kontakt. Więcej porad dotyczących katamaranów wkrótce na naszym blogu.

Podróżowanie do Chorwacji w pandemii - grudzień 2020

Republika Chorwacji należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez polskich żeglarzy. Przyciągają ich łagodny klimat, zbliżony język oraz mentalność, a także doskonałe warunki żeglarskie. W czasie epidemii podróże wymagają jednak więcej samozaparcia – co oczywiście nie...

Tankowanie jachtu w Chorwacji i nie tylko

Mimo iż jachty z definicji posiadają „pędnik wiatrowy”, czyli żagle, nie mniej ważny jest sprawny silnik i pełny bak. A ponieważ przed końcem czarteru należy uzupełnić zużyte paliwo, tankowanie na wodzie raczej Was nie ominie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak się do tego...

NASZE MARKI