Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Belgia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Belgia Belgia Belgia kojarzy się nam z czekoladą, która to właśnie w tym kraju miała swe początki, setkami gatunków piwa, które doceni niejeden smakosz tego trunku, oryginalnymi koronkami, podziwianymi przez każdą kobietą z niebanalnym gustem. Ale przede wszystkim, z pięknymi szlakami żeglugi śródlądowej, które stanowią idealne miejsce na niezapomniany rejs barką i jednoczesne podziwianie tej unikatowej na skalę światową średniowiecznej architektury.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Belgia »

Belgia leży w północno-zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Od zachodu graniczy z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami, a od północy z Holandią oraz posiada 64 km granicy morskiej. W stolicy Belgii - Brukseli mają swoją siedzibę m.in. Unia Europejska oraz NATO. Belgię zamieszkują przedstawiciele dwóch głównych grup językowych: mówiący po holendersku Flamandowie oraz francuskojęzyczni Walonowi. Znacznie mniej liczna jest społeczność niemieckojęzyczna. Nazwa kraju wywodzi się od nazwy rzymskiej prowincji Gallia Belgica, będącej częścią Galii. Największe miasta to Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Charleroi oraz Liège.

Belgia leży w zlewisku Morza Północnego, a prawie całe jej terytorium należy do dorzecza dwóch rzek: Skaldy i Mozy. Belgia ma 2 043 km wodnych szlaków śródlądowych, w tym 1 532 km otwartych dla żeglugi. Główną rolę w transporcie morskim odgrywa port w Antwerpii. Dzięki rozwiniętemu systemowi kanałów, do portów w Gandawie i Brukseli zawijają również statki pełnomorskie. Wybrzeża są tu płaskie, wyrównane, z szerokimi, piaszczystymi plażami.

Państwo jest położone w strefie klimatu umiarkowanego morskiego. Najniższe średnie temperatury powietrza występują w styczniu (3°C), a najwyższe w lipcu (18°C). Większy kontynentalizm klimatu cechuje Ardeny, gdzie temperatura zimą często spada poniżej 10°C. Średnie miesięczne opady wahają się od 54 mm w lutym i kwietniu, do 78 mm w lipcu. Klimat Belgii cechuje duża wilgotność powietrza, częste opady deszczu i duży poziom zachmurzenia.

Kuchnia Belgijska, choć bardzo ciekawa i zróżnicowana, jest w Polsce często niedoceniana. Najbardziej rozpowszechnionymi na świecie belgijskimi potrawami są frytki i gofry. Z Belgii pochodzi również cykoria. Belgia była również pierwszym krajem w Europie, w którym zaczęto wyrabiać czekoladę. Na wybrzeżu popularne są krokiety krewetkowe.Porty / Mariny

Flandria to znajdujący się na północy kraju region Belgii. Na jego terenie znajduje się Bruksela, która, jak wiadomo, jest jednocześnie stolicą państwa i tegoż regionu. Ponadto, to jedno z ważniejszych pod względem politycznym miast Europy. Bowiem to właśnie tu znajduje się siedziba Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej, Parlamentu Europejski oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Bruksela zachwyci jednak turystów nie swoim znaczeniem na politycznej arenie, a wspaniałą architekturą i historią. Dla osób, które właśnie tu postanowią zejść na ląd polecić można zwiedzanie muzeów (np. Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, Narodowe Muzeum Sztuki i Historii, Pałac Sztuk Pięknych), galerii, czy zwyczajne spacery połączone z podziwianiem perełek architektury. Warty uwagi jest również gotycki ratusz Hotel de Ville i symbol miasta fontannę Manneken Pis. 


Brugia to idealne miejsce na rejs barką. W okolicy tego miasta znajdziemy bowiem wiele kanałów i szlaków wodnych. Ponadto, to ważny port śródlądowy, który łączy się kanałami z miastami: Ostenda, Zeebrugge oraz Gandawą. Brugia to jedno z piękniejszych miast europejskich, zwana często „Flamandzką Wenecją”. Oczywistym jest więc fakt, że najkorzystniej jest podziwiać ją podczas rejsu barką. Z pewnością warto zatrzymać się i zwiedzić XIV-wieczny, gotycki ratusz, XIII - wieczną wieżę Bellfort, katedrę Saint - Salvator.

 

 

 

 

 
Westhoek to region skupiający najwięcej szlaków wodnych. Najważniejszym punktem jest port Nieuwpoort, który jednocześnie jest uroczym miasteczkiem. W okolicy można również znaleźć piękne plaże.

 Ciekawostki i porady

 

 • Na wybrzeżu występują liczne poldery położone do 2 m poniżej poziomu morza.
   
 • Atrakcją turystyczną na wybrzeżu jest łowienie krewetek za pomocą siatek i koszy.
   
 • Głównymi miastami położonymi na wybrzeżu są Ostenda, Zeebrugge i Antwerpia.
   
 • Choć językami urzędowymi w Belgii są francuski, niderlandzki i niemiecki, porozumiewanie się w po angielsku nie powinno stanowić problemu.
   
 • Nieoficjalnym świętem jest obchodzony 8 lipca dzień św. Medardusa, czyli "świętego od deszczu”. Według tradycji jeśli tego dnia pada deszcz, to będzie padał jeszcze przez najbliższe czterdzieści dni.
   
 • W Belgii istnieje najwięcej na świecie rodzajów piwa.
   

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

Katamaran czy jacht - jaki typ łodzi wybrać?

Jednym z „problemów pierwszego świata” jest coroczny dylemat żeglarzy wybierających się w rejs – co będzie lepsze: jacht czy katamaran? Jeśli Ty również zmagasz się z tym pytaniem (szczęściarzu!), to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu krótkie omówienie czterech...

Co zabrać na rejs do Chorwacji?

Zastanawiasz się, co zabrać na żagle do Chorwacji? Chcesz mieć pewność, że w Twoim ekwipunku znajdzie się wszystko to, czego będziesz potrzebować w czasie rejsu? W takim razie przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci...

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

NASZE MARKI