Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Belgia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Belgia Belgia Belgia kojarzy się nam z czekoladą, która to właśnie w tym kraju miała swe początki, setkami gatunków piwa, które doceni niejeden smakosz tego trunku, oryginalnymi koronkami, podziwianymi przez każdą kobietą z niebanalnym gustem. Ale przede wszystkim, z pięknymi szlakami żeglugi śródlądowej, które stanowią idealne miejsce na niezapomniany rejs barką i jednoczesne podziwianie tej unikatowej na skalę światową średniowiecznej architektury.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Belgia »

Belgia leży w północno-zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Od zachodu graniczy z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami, a od północy z Holandią oraz posiada 64 km granicy morskiej. W stolicy Belgii - Brukseli mają swoją siedzibę m.in. Unia Europejska oraz NATO. Belgię zamieszkują przedstawiciele dwóch głównych grup językowych: mówiący po holendersku Flamandowie oraz francuskojęzyczni Walonowi. Znacznie mniej liczna jest społeczność niemieckojęzyczna. Nazwa kraju wywodzi się od nazwy rzymskiej prowincji Gallia Belgica, będącej częścią Galii. Największe miasta to Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Charleroi oraz Liège.

Belgia leży w zlewisku Morza Północnego, a prawie całe jej terytorium należy do dorzecza dwóch rzek: Skaldy i Mozy. Belgia ma 2 043 km wodnych szlaków śródlądowych, w tym 1 532 km otwartych dla żeglugi. Główną rolę w transporcie morskim odgrywa port w Antwerpii. Dzięki rozwiniętemu systemowi kanałów, do portów w Gandawie i Brukseli zawijają również statki pełnomorskie. Wybrzeża są tu płaskie, wyrównane, z szerokimi, piaszczystymi plażami.

Państwo jest położone w strefie klimatu umiarkowanego morskiego. Najniższe średnie temperatury powietrza występują w styczniu (3°C), a najwyższe w lipcu (18°C). Większy kontynentalizm klimatu cechuje Ardeny, gdzie temperatura zimą często spada poniżej 10°C. Średnie miesięczne opady wahają się od 54 mm w lutym i kwietniu, do 78 mm w lipcu. Klimat Belgii cechuje duża wilgotność powietrza, częste opady deszczu i duży poziom zachmurzenia.

Kuchnia Belgijska, choć bardzo ciekawa i zróżnicowana, jest w Polsce często niedoceniana. Najbardziej rozpowszechnionymi na świecie belgijskimi potrawami są frytki i gofry. Z Belgii pochodzi również cykoria. Belgia była również pierwszym krajem w Europie, w którym zaczęto wyrabiać czekoladę. Na wybrzeżu popularne są krokiety krewetkowe.



Porty / Mariny

Flandria to znajdujący się na północy kraju region Belgii. Na jego terenie znajduje się Bruksela, która, jak wiadomo, jest jednocześnie stolicą państwa i tegoż regionu. Ponadto, to jedno z ważniejszych pod względem politycznym miast Europy. Bowiem to właśnie tu znajduje się siedziba Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej, Parlamentu Europejski oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Bruksela zachwyci jednak turystów nie swoim znaczeniem na politycznej arenie, a wspaniałą architekturą i historią. Dla osób, które właśnie tu postanowią zejść na ląd polecić można zwiedzanie muzeów (np. Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, Narodowe Muzeum Sztuki i Historii, Pałac Sztuk Pięknych), galerii, czy zwyczajne spacery połączone z podziwianiem perełek architektury. Warty uwagi jest również gotycki ratusz Hotel de Ville i symbol miasta fontannę Manneken Pis. 


Brugia to idealne miejsce na rejs barką. W okolicy tego miasta znajdziemy bowiem wiele kanałów i szlaków wodnych. Ponadto, to ważny port śródlądowy, który łączy się kanałami z miastami: Ostenda, Zeebrugge oraz Gandawą. Brugia to jedno z piękniejszych miast europejskich, zwana często „Flamandzką Wenecją”. Oczywistym jest więc fakt, że najkorzystniej jest podziwiać ją podczas rejsu barką. Z pewnością warto zatrzymać się i zwiedzić XIV-wieczny, gotycki ratusz, XIII - wieczną wieżę Bellfort, katedrę Saint - Salvator.

 

 

 

 

 
Westhoek to region skupiający najwięcej szlaków wodnych. Najważniejszym punktem jest port Nieuwpoort, który jednocześnie jest uroczym miasteczkiem. W okolicy można również znaleźć piękne plaże.

 



Ciekawostki i porady

 

  • Na wybrzeżu występują liczne poldery położone do 2 m poniżej poziomu morza.
     
  • Atrakcją turystyczną na wybrzeżu jest łowienie krewetek za pomocą siatek i koszy.
     
  • Głównymi miastami położonymi na wybrzeżu są Ostenda, Zeebrugge i Antwerpia.
     
  • Choć językami urzędowymi w Belgii są francuski, niderlandzki i niemiecki, porozumiewanie się w po angielsku nie powinno stanowić problemu.
     
  • Nieoficjalnym świętem jest obchodzony 8 lipca dzień św. Medardusa, czyli "świętego od deszczu”. Według tradycji jeśli tego dnia pada deszcz, to będzie padał jeszcze przez najbliższe czterdzieści dni.
     
  • W Belgii istnieje najwięcej na świecie rodzajów piwa.
     

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI