Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Tanie loty czy to możliwe?

Tanie loty czy to możliwe? Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz zwiedzać, pływać na jachtach, leżeć na plaży czy oglądać lwy na safari.

Przedstawiamy Wam kilka sposobów na tanie podróżowanie.

1.Im bardziej elastyczny jesteś tym lepiej.

Szukaj lotów z takim wyprzedzeniem, żebyś mógł dostosować się do terminu. O urlopie musisz poinformować szefa minimum miesiąc wcześniej? Szukaj lotów kilka miesięcy w przód, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

2. W sezonie wakacyjnym i w weekendy jest drożej.

Jeśli masz możliwość szukaj lotów poza sezonem. Nie tylko zaoszczędzisz na biletach, ale poznasz uroki urlopu bez tłumu turystów.

3. Szukaj lotów z różnych lotnisk.

Czasem lepiej dojechać na inne lotnisko, podróż wyjdzie nam taniej niż bilet lotniczy z naszego miasta. W szczególności polecamy takie rozwiązanie mieszkańcom Krakowa i Katowic, gdyż odległość od miast jest niewielka.

4. Nie wybieraj konkretnego miejsca w samolocie.

Linie zazwyczaj pobierają dodatkową opłatę za wybór konkretnego miejsca. Pamiętaj, że gdy wyświetli ci się mapa samolotu nie musisz wybierać, wystarczy kliknąć ,,pomiń”. Tym sposobem zaoszczędzisz kilkadziesiąt złoty.

5. Przesiadki nie takie straszne.

Jeśli masz więcej czasu możesz zwiedzić miasto ,,przesiadkowe”. Polecamy też zaplanować czas tak, żeby w miejscu przesiadki zatrzymać się na kilka dni. Możemy wtedy zwiedzić kilka miejsc podczas jednej podróży.

6. Różne linie lotnicze to różne promocje.

Z tanich linii lotniczych znasz na pewno Ryanair i Wizz Air, które często mają super oferty, ale nie zamykaj się na nowe. Naszym odkryciem jest hiszpańska linia Volotea. Lot Santorini-Bari 19 euro, Cagliari-Verona 19 euro. Czasami można trafić także na promocje lotów za 1 euro, więc nie zamykajmy się na jedne linie lotnicze, a szukajmy nowych.

7. Sprawdzaj ceny bezpośrednio u linii lotniczych.

Warto zawsze sprawdzać ceny biletów bezpośrednio u linii lotniczych, u pośredników może być drożej. Ponadto linie lotnicze często mają swoje promocje, z których możemy skorzystać kupując tylko u nich.

8. Wymiary bagażu.

Jeśli nie chcecie dopłacać za bilet na lotnisku, koniecznie sprawdzajcie maksymalne wymiary bagażu oraz ich wagę. Pamiętajcie, że każdy przewoźnik ma inne wymiary bagaży. Lecąc w jedną stronę Ryanair (bagaż podręczny 10 kg), a w drugą LOT (bagaż podręczny 8 kg) będziemy musieli dopłacić w drodze powrotnej za bagaż ważący 9 kg. Na blogu Podróże dalekie i bliskie w artykule ,,Bagaż podręczny co musisz wiedzieć macie opisane wymagane wymiary bagaży w różnych liniach lotniczych. Ponadto znajdziecie tam także informacje o przedmiotach, których nie można zabrać do bagażu podręcznego.

9. Loty czarterowe.

Warto również poznać ofertę touroperatorów, którzy oferują nam loty czarterowe. Jest to alternatywa dla kupowania biletów bezpośrednio u linii lotniczych. ITAKA, TUI czy Rainbow Tours to biura, które oferują nam loty czarterowe. Na stronach touroperatorów znajdziemy loty do miejsc, do których trudno się dostać. TUI oferuje nam loty do Turcji (Antalya) już od 610 zł za osobę. Jednakże posiada także oferty do Burgas (od 959 zł) lub Pafos (od 939zł), które nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego warto szukać biletów zarówno bezpośrednio u przewoźników, jak i u touroperatorów.  
 

Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego. A może macie swoje sposoby na tanie podróżowanie? Zachęcamy do komentowania. 

 

 

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Euro w Chorwacji a ceny czarterów

W jaki sposób wprowadzenie euro w Chorwacji wpłynie na ceny czartery jachtów? Czy od 2023 roku w chorwackich marinach będzie drożej? A może ceny spadną? Co zrobić z kunami, które zostały z poprzednich rejsów? Zapraszamy do przeczytania naszej krótkiej analizy.

Tanie loty czy to możliwe?

Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz...

Jacht własny czy czarterowany – co lepsze, co wybrać?

Większość żeglarzy w pewnym momencie wpada na pomysł zakupienia własnej jednostki. Czy takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż czarter? Ile kosztuje jacht i jaki warto wybrać na początek? Jak wysokie są koszty utrzymania takiej jednostki? W niniejszym artykule spróbujemy...

Co to znaczy czarter jachtów? Na czym polega czarter jachtu?

Tak naprawdę wynajem jachtu jest bardzo prostą sprawą – pod warunkiem, że nie jest to nasz pierwszy raz i wiemy już, na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać najlepszych łodzi itp. Niniejszy tekst powstał z myślą o wszystkich, którzy nie mają jeszcze takiej wiedzy, albo...

Czarter jachtu bez patentu — czy to możliwe?

Czy w popularnych wakacyjnych miejscówkach, takich, jak Grecja, Włochy lub Chorwacja, możliwy jest wynajem jachtu bez patentu? Jak wyglądają lokalne przepisy? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii oraz podpowiemy, co zrobić w przypadku, gdy chcemy spędzić wakacje...

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie...

NASZE MARKI