Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Tanie loty czy to możliwe?

Tanie loty czy to możliwe? Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz zwiedzać, pływać na jachtach, leżeć na plaży czy oglądać lwy na safari.

Przedstawiamy Wam kilka sposobów na tanie podróżowanie.

1.Im bardziej elastyczny jesteś tym lepiej.

Szukaj lotów z takim wyprzedzeniem, żebyś mógł dostosować się do terminu. O urlopie musisz poinformować szefa minimum miesiąc wcześniej? Szukaj lotów kilka miesięcy w przód, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

2. W sezonie wakacyjnym i w weekendy jest drożej.

Jeśli masz możliwość szukaj lotów poza sezonem. Nie tylko zaoszczędzisz na biletach, ale poznasz uroki urlopu bez tłumu turystów.

3. Szukaj lotów z różnych lotnisk.

Czasem lepiej dojechać na inne lotnisko, podróż wyjdzie nam taniej niż bilet lotniczy z naszego miasta. W szczególności polecamy takie rozwiązanie mieszkańcom Krakowa i Katowic, gdyż odległość od miast jest niewielka.

4. Nie wybieraj konkretnego miejsca w samolocie.

Linie zazwyczaj pobierają dodatkową opłatę za wybór konkretnego miejsca. Pamiętaj, że gdy wyświetli ci się mapa samolotu nie musisz wybierać, wystarczy kliknąć ,,pomiń”. Tym sposobem zaoszczędzisz kilkadziesiąt złoty.

5. Przesiadki nie takie straszne.

Jeśli masz więcej czasu możesz zwiedzić miasto ,,przesiadkowe”. Polecamy też zaplanować czas tak, żeby w miejscu przesiadki zatrzymać się na kilka dni. Możemy wtedy zwiedzić kilka miejsc podczas jednej podróży.

6. Różne linie lotnicze to różne promocje.

Z tanich linii lotniczych znasz na pewno Ryanair i Wizz Air, które często mają super oferty, ale nie zamykaj się na nowe. Naszym odkryciem jest hiszpańska linia Volotea. Lot Santorini-Bari 19 euro, Cagliari-Verona 19 euro. Czasami można trafić także na promocje lotów za 1 euro, więc nie zamykajmy się na jedne linie lotnicze, a szukajmy nowych.

7. Sprawdzaj ceny bezpośrednio u linii lotniczych.

Warto zawsze sprawdzać ceny biletów bezpośrednio u linii lotniczych, u pośredników może być drożej. Ponadto linie lotnicze często mają swoje promocje, z których możemy skorzystać kupując tylko u nich.

8. Wymiary bagażu.

Jeśli nie chcecie dopłacać za bilet na lotnisku, koniecznie sprawdzajcie maksymalne wymiary bagażu oraz ich wagę. Pamiętajcie, że każdy przewoźnik ma inne wymiary bagaży. Lecąc w jedną stronę Ryanair (bagaż podręczny 10 kg), a w drugą LOT (bagaż podręczny 8 kg) będziemy musieli dopłacić w drodze powrotnej za bagaż ważący 9 kg. Na blogu Podróże dalekie i bliskie w artykule ,,Bagaż podręczny co musisz wiedzieć macie opisane wymagane wymiary bagaży w różnych liniach lotniczych. Ponadto znajdziecie tam także informacje o przedmiotach, których nie można zabrać do bagażu podręcznego.

9. Loty czarterowe.

Warto również poznać ofertę touroperatorów, którzy oferują nam loty czarterowe. Jest to alternatywa dla kupowania biletów bezpośrednio u linii lotniczych. ITAKA, TUI czy Rainbow Tours to biura, które oferują nam loty czarterowe. Na stronach touroperatorów znajdziemy loty do miejsc, do których trudno się dostać. TUI oferuje nam loty do Turcji (Antalya) już od 610 zł za osobę. Jednakże posiada także oferty do Burgas (od 959 zł) lub Pafos (od 939zł), które nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego warto szukać biletów zarówno bezpośrednio u przewoźników, jak i u touroperatorów.  
 

Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego. A może macie swoje sposoby na tanie podróżowanie? Zachęcamy do komentowania.



 

 

 

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI