Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Czy znasz aplikacje przydatne w podróży?

Czy znasz aplikacje przydatne w podróży? Podróże nie zawsze są łatwe, ale mogą odbywać się bez niepotrzebnego stresu. Planując wakacje na jachcie, warto posiadać aplikacje, które ułatwią nam podróż. Jednakże, zacznijmy od początku, czyli od aplikacji, które przydadzą się każdemu. W kolejnej części omówimy aplikacje przydatne żeglarzom.

1. Revolut

Jest to aplikacja bankowa, która daje nam bardzo wiele możliwości. Jednakże, zacznijmy od początku.  Po pierwsze, sama aplikacja i wirtualna karta są darmowe, przelewając pieniądze na konto, możesz je później wymienić na inną walutę. Kursy walut w aplikacji zazwyczaj są lepsze niż w kantorach. Po drugie, koniec z problemami z rozliczaniem się ze znajomymi. Koleżanka zapłaciła za obiad i musisz jej oddać 20 euro? Tutaj pojawia się zawsze ten sam problem, po jakim kursie oddać pieniądze? Dzięki Revolutowi możesz przelewać pieniądze w różnych walutach, jedyny warunek jest taki, że druga osoba również musi mieć aplikacje.

2. Bla bla car

Do tej aplikacji można mieć mieszane uczucia, w szczególności na początku, bo jak to wsiada się z obcą osobą do auta? Jednakże po kilku przejazdach i zapoznaniu się bliżej z zasadami można stwierdzić, że jest to opcja podobna do taksówki. Wybierasz, dokąd chcesz jechać i wyskakują Ci ogłoszenia innych osób, które taką trasę będą przemierzać. Płatności dokonuje się wyłącznie przez aplikację. Dlaczego warto skorzystać z bla bla cara? Ponieważ jest dużo tańszy niż autobusy i pociągi.
I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie problemy z wyszukiwaniem przejazdów w innych krajach przez aplikację. W tym przypadku najlepiej korzystać z przeglądarki, a dopiero po zarezerwowaniu przejazdu zobaczymy go na swojej aplikacji.  

3. Too good to go

Czy słyszeliście kiedyś o tej aplikacji? Pewnie nie, niestety nie jest popularna w Polsce. Aplikacja polega na tym, że restauracje, piekarnie i sklepy ogłaszają się, że mają produkty, z krótkim terminem ważności lub których już nie potrzebują i oddadzą je za drobne pieniądze. Zazwyczaj cena takiej paczuszki to 3-5 euro. Spokojnie, nie jest to żywność przeterminowana, tylko jedzenie, które zostałoby wyrzucone, gdyż np. jutro zaplanowana jest nowa dostawa. Zamysł aplikacji, żeby nie marnować jedzenia jest na prawdę dobry. Jest to idealna opcja, jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach, a przy okazji zjeść lokalne produkty, dbając o środowisko.

4. MAPS.ME i Google Maps

MAPS.ME to mapy z nawigacją, które nie wymagają połączenia z Internetem. Aplikacja ta nie tylko poprowadzi Cię do celu, ale także pokaże Ci wszystkie restauracje i hotele w koło. Mapy są darmowe i dostępne na całym świecie. Jednakże, najważniejsze, że aplikacja jest aktualizowana na bieżąco, więc nie powinny Cię zaskoczyć żadne remonty. Jednakże, jeśli chodzi o mapy to polecamy zawsze posiadanie kilku aplikacji. Drugą aplikacją, która warto zainstalować jest Google Maps. Mapy również są darmowe oraz dostępne, w każdym miejscu na świecie. Warto jednak pamiętać, że mapy działają także w trybie offline, lecz nie wyświetlają nam się wtedy remonty i korki drogowe. Pamiętajmy o wyłączaniu Internetu poza granicami Unii, gdyż operator naliczy nam za to dodatkowe opłaty.

5. Skyscanner

Aplikacja skyscnaner to wyszukiwarka lotów, która daje wiele możliwości. Możemy skorzystać z opcji ,,Odkryj Świat”, dzięki której pokażą się nam najtańsze loty na całym świecie. Najlepsze oferty, które obecnie można znaleźć w aplikacji to: Gdańsk-Sztokholm 81 zł, Gdańsk-Hamburg 84 zł, Katowice-Mediolan 119 zł czy Poznań-Paryż 168 zł. Skyscanner daje nam również możliwość wyszukiwania lotów do konkretnych miejsc, w określonych datach. Pamiętajmy jednak, żeby po wyszukaniu oferty, sprawdzić loty bezpośrednio u linii lotniczych. Aplikacja pokazuje nam najtańsze oferty, które często są dostępne u pośredników, a cena u przewoźników może być wyższa. Oczywiście zachęcamy do kupowania biletów bezpośrednio u linii lotniczych, a jeśli zastanawiacie się dlaczego, to więcej informacji znajdziecie we wpisie: ,, Tanie loty czy to możliwe? (charternavigator.pl)”.

6. Translator Google

Jeśli nie jesteś poliglotą, znającym wszystkie języki krajów, które odwiedzasz, to koniecznie pobierz Translator Google. Aplikacja przetłumaczy Ci tekst na ponad 100 różnych języków. Dodatkowo dzięki Google Transalatorowi możesz rozmawiać z innymi w językach, których nie znasz. Wystarczy, że powiesz zdanie, a aplikacja powie je za Ciebie w wybranym języku. Jednakże, żeby korzystać z aplikacji potrzebujesz dostęp do Internetu lub musisz wcześniej pobrać odpowiedni pakiet językowy.

A czy Ty masz aplikacje, bez których nie wyobrażasz sobie podróży? Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi sposobami na łatwe i tanie podróżowanie.
 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

Katamaran czy jacht - jaki typ łodzi wybrać?

Jednym z „problemów pierwszego świata” jest coroczny dylemat żeglarzy wybierających się w rejs – co będzie lepsze: jacht czy katamaran? Jeśli Ty również zmagasz się z tym pytaniem (szczęściarzu!), to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu krótkie omówienie czterech...

Co zabrać na rejs do Chorwacji?

Zastanawiasz się, co zabrać na żagle do Chorwacji? Chcesz mieć pewność, że w Twoim ekwipunku znajdzie się wszystko to, czego będziesz potrzebować w czasie rejsu? W takim razie przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci...

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

NASZE MARKI