Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Czy znasz aplikacje przydatne w podróży?

Czy znasz aplikacje przydatne w podróży? Podróże nie zawsze są łatwe, ale mogą odbywać się bez niepotrzebnego stresu. Planując wakacje na jachcie, warto posiadać aplikacje, które ułatwią nam podróż. Jednakże, zacznijmy od początku, czyli od aplikacji, które przydadzą się każdemu. W kolejnej części omówimy aplikacje przydatne żeglarzom.

1. Revolut

Jest to aplikacja bankowa, która daje nam bardzo wiele możliwości. Jednakże, zacznijmy od początku.  Po pierwsze, sama aplikacja i wirtualna karta są darmowe, przelewając pieniądze na konto, możesz je później wymienić na inną walutę. Kursy walut w aplikacji zazwyczaj są lepsze niż w kantorach. Po drugie, koniec z problemami z rozliczaniem się ze znajomymi. Koleżanka zapłaciła za obiad i musisz jej oddać 20 euro? Tutaj pojawia się zawsze ten sam problem, po jakim kursie oddać pieniądze? Dzięki Revolutowi możesz przelewać pieniądze w różnych walutach, jedyny warunek jest taki, że druga osoba również musi mieć aplikacje.

2. Bla bla car

Do tej aplikacji można mieć mieszane uczucia, w szczególności na początku, bo jak to wsiada się z obcą osobą do auta? Jednakże po kilku przejazdach i zapoznaniu się bliżej z zasadami można stwierdzić, że jest to opcja podobna do taksówki. Wybierasz, dokąd chcesz jechać i wyskakują Ci ogłoszenia innych osób, które taką trasę będą przemierzać. Płatności dokonuje się wyłącznie przez aplikację. Dlaczego warto skorzystać z bla bla cara? Ponieważ jest dużo tańszy niż autobusy i pociągi.
I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie problemy z wyszukiwaniem przejazdów w innych krajach przez aplikację. W tym przypadku najlepiej korzystać z przeglądarki, a dopiero po zarezerwowaniu przejazdu zobaczymy go na swojej aplikacji.  

3. Too good to go

Czy słyszeliście kiedyś o tej aplikacji? Pewnie nie, niestety nie jest popularna w Polsce. Aplikacja polega na tym, że restauracje, piekarnie i sklepy ogłaszają się, że mają produkty, z krótkim terminem ważności lub których już nie potrzebują i oddadzą je za drobne pieniądze. Zazwyczaj cena takiej paczuszki to 3-5 euro. Spokojnie, nie jest to żywność przeterminowana, tylko jedzenie, które zostałoby wyrzucone, gdyż np. jutro zaplanowana jest nowa dostawa. Zamysł aplikacji, żeby nie marnować jedzenia jest na prawdę dobry. Jest to idealna opcja, jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach, a przy okazji zjeść lokalne produkty, dbając o środowisko.

4. MAPS.ME i Google Maps

MAPS.ME to mapy z nawigacją, które nie wymagają połączenia z Internetem. Aplikacja ta nie tylko poprowadzi Cię do celu, ale także pokaże Ci wszystkie restauracje i hotele w koło. Mapy są darmowe i dostępne na całym świecie. Jednakże, najważniejsze, że aplikacja jest aktualizowana na bieżąco, więc nie powinny Cię zaskoczyć żadne remonty. Jednakże, jeśli chodzi o mapy to polecamy zawsze posiadanie kilku aplikacji. Drugą aplikacją, która warto zainstalować jest Google Maps. Mapy również są darmowe oraz dostępne, w każdym miejscu na świecie. Warto jednak pamiętać, że mapy działają także w trybie offline, lecz nie wyświetlają nam się wtedy remonty i korki drogowe. Pamiętajmy o wyłączaniu Internetu poza granicami Unii, gdyż operator naliczy nam za to dodatkowe opłaty.

5. Skyscanner

Aplikacja skyscnaner to wyszukiwarka lotów, która daje wiele możliwości. Możemy skorzystać z opcji ,,Odkryj Świat”, dzięki której pokażą się nam najtańsze loty na całym świecie. Najlepsze oferty, które obecnie można znaleźć w aplikacji to: Gdańsk-Sztokholm 81 zł, Gdańsk-Hamburg 84 zł, Katowice-Mediolan 119 zł czy Poznań-Paryż 168 zł. Skyscanner daje nam również możliwość wyszukiwania lotów do konkretnych miejsc, w określonych datach. Pamiętajmy jednak, żeby po wyszukaniu oferty, sprawdzić loty bezpośrednio u linii lotniczych. Aplikacja pokazuje nam najtańsze oferty, które często są dostępne u pośredników, a cena u przewoźników może być wyższa. Oczywiście zachęcamy do kupowania biletów bezpośrednio u linii lotniczych, a jeśli zastanawiacie się dlaczego, to więcej informacji znajdziecie we wpisie: ,, Tanie loty czy to możliwe? (charternavigator.pl)”.

6. Translator Google

Jeśli nie jesteś poliglotą, znającym wszystkie języki krajów, które odwiedzasz, to koniecznie pobierz Translator Google. Aplikacja przetłumaczy Ci tekst na ponad 100 różnych języków. Dodatkowo dzięki Google Transalatorowi możesz rozmawiać z innymi w językach, których nie znasz. Wystarczy, że powiesz zdanie, a aplikacja powie je za Ciebie w wybranym języku. Jednakże, żeby korzystać z aplikacji potrzebujesz dostęp do Internetu lub musisz wcześniej pobrać odpowiedni pakiet językowy.

A czy Ty masz aplikacje, bez których nie wyobrażasz sobie podróży? Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi sposobami na łatwe i tanie podróżowanie.
 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

NASZE MARKI