Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie odpowiedzi na te pytania.

Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji? To zależy

Polacy pragnący zakosztować prawdziwej przygody pod żaglami coraz chętniej i częściej decydują się na wynajem jachtu w Chorwacji. Z czego wynika rosnąca popularność tego rozwiązania? Prawdopodobnie ma ona kilka składowych, a do najważniejszych z nich należą:

 • rozbudowana infrastruktura,
 • przyjazny klimat,
 • dobre warunki żeglarskie,
 • łatwy dojazd,
 • stosunkowo długi sezon.

Warto jednak pamiętać, że ceny czarteru jachtów w Chorwacji mogą być bardzo zróżnicowane. Zwykle stanowią one wypadkową takich elementów, jak:

 • wielkość i wyposażenie jednostki,
 • jej wiek oraz popularność na danym akwenie,
 • lokalizacja – w marinach położonych blisko lotniska zwykle jest drożej,
 • sezon, czyli pora roku.

Trzeba podkreślić, że właśnie ten ostatni czynnik ma największy wpływ na to, ile kosztuje wynajęcie jachtu w Chorwacji. I jest to dla czarterujących bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona bowiem, że przy odrobinie szczęścia można znaleźć atrakcyjne propozycje po bardzo przystępnych cenach. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy stosunek warunków pogodowych do cen jest najlepszy dla wynajmującego? Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się cenom łodzi w różnych okresach roku.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie wysokim

W Chorwacji tak zwany sezon wysoki wypada dokładnie w nasze wakacje, a więc w lipcu i sierpniu. Pogoda jest wówczas najbardziej łaskawa, a warunki żeglarskie – doskonałe. Niestety, ma to swoje przełożenie na ceny.

Koszt czarteru jachtu w Chorwacji jest w lecie zdecydowanie najwyższy. Poniżej prezentujemy przykładowe przedziały cenowe:

 • wynajęcie dziesięcioletniej, dwukabinowej jednostki przeznaczonej dla 4 osób to kwota około 1500-1800 euro,
 • czarter nowego jachtu w takiej samej konfiguracji kabin (2 × 2) to już wydatek rzędu 2000-2300 euro,
 • kilkuletnia, czterokabinowa łódź dla maksymalnie 10 osób kosztuje około 3000-4000 euro, w zależności od wieku jednostki,
 • katamaran do 40 stóp to koszt około 4500-5000 euro, a większy, 45-stopowy – około 8000-9000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie średnim

Średni sezon w Chorwacji przypada na czerwiec oraz wrzesień, a więc w miesiące „okołowakacyjne”. Nie należy wówczas nastawiać się na upały, co jednak nie zawsze jest wadą – warto pamiętać, że żeglowanie w piekącym słońcu niekoniecznie jest przyjemne. W średnim sezonie tłok w marinach jest już znacznie mniejszy, a dni są wciąż stosunkowo długie. Dzięki temu można czerpać dużą frajdę z żeglowania i zwiedzać ciekawe miejsca bez tłumu turystów.

Co jednak najważniejsze, ceny czarteru jachtów w Chorwacji są wówczas wyraźne niższe: dwukabinowa łódź to wydatek rzędu 1200-1600 euro, a trzykabinowa - 1500-2500 euro. Za 40-stopowy katamaran trzeba zapłacić już tylko 4500-5000 euro a za 45-stopowy – do 7000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie niskim

Za niski sezon uznaje się kwiecień oraz październik. Pogoda bywa wówczas kapryśna, a wieczory i noce zwykle są dość chłodne. W cenie wynajmu łodzi należy więc doliczyć kwoty wydane na paliwo do webasto. Trzeba też liczyć się z faktem, że nie wszystkie mariny czy atrakcje będą wówczas otwarte.

Mimo wszystko osoby, dla których priorytetem jest tani czarter jachtów w Chorwacji, często decydują się na wynajem łodzi właśnie w tym sezonie. Dzięki temu mogą zwiedzić ten piękny kraj bez tlumów i pośpiechu, a przy odrobinie szczęścia mają szansę trafić na całkiem sympatyczne warunki pogodowe.

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji w niskim sezonie? Można śmiało powiedzieć, że ceny są wóczas niezwykle atrakcyjne. Jacht dwukabinowy to wydatek rzędu około 500-600 euro, a czterokabinowy – ok. 1000 euro.

Dodatkowe opłaty przy wynajmie jachtu w Chorwacji

Warto pamiętać, że całkowity koszt czarteru jachtu w Chorwacji to nie tylko cena wynajmu. Niekiedy należy do niej doliczyć dodatkowe elementy, takie jak:

 • paliwo,
 • sprzątanie,
 • dodatkowe ubezpieczenie,
 • koszty postoju w marinach,
 • parking (jeśli przyjechaliśmy samochodem).
 • wynajem skippera (o ile nikt w załodze nie może pełnić tej roli. Więcej o uprawnieniach wymaganych w Chorwacji tutaj).

Jak znaleźć najtańszy jacht w Chorwacji?

Decydując się na czarter jachtu w Chorwacji, warto śledzić ceny i porównywać je na bieżąco. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony oraz polubienia nas w mediach społecznościowych. Dzięki temu można łatwo znaleźć prawdziwe okazje i być o krok przed innymi chętnymi.

Dobrym sposobem na obniżenie kosztów wynajmu łodzi jest też korzystanie z takich możliwości, jak:

 • first minute,
 • last minute,
 • rezerwacja podczas targów.

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

Katamaran czy jacht - jaki typ łodzi wybrać?

Jednym z „problemów pierwszego świata” jest coroczny dylemat żeglarzy wybierających się w rejs – co będzie lepsze: jacht czy katamaran? Jeśli Ty również zmagasz się z tym pytaniem (szczęściarzu!), to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu krótkie omówienie czterech...

Co zabrać na rejs do Chorwacji?

Zastanawiasz się, co zabrać na żagle do Chorwacji? Chcesz mieć pewność, że w Twoim ekwipunku znajdzie się wszystko to, czego będziesz potrzebować w czasie rejsu? W takim razie przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci...

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

NASZE MARKI