Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie odpowiedzi na te pytania.

Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji? To zależy

Polacy pragnący zakosztować prawdziwej przygody pod żaglami coraz chętniej i częściej decydują się na wynajem jachtu w Chorwacji. Z czego wynika rosnąca popularność tego rozwiązania? Prawdopodobnie ma ona kilka składowych, a do najważniejszych z nich należą:

 • rozbudowana infrastruktura,
 • przyjazny klimat,
 • dobre warunki żeglarskie,
 • łatwy dojazd,
 • stosunkowo długi sezon.

Warto jednak pamiętać, że ceny czarteru jachtów w Chorwacji mogą być bardzo zróżnicowane. Zwykle stanowią one wypadkową takich elementów, jak:

 • wielkość i wyposażenie jednostki,
 • jej wiek oraz popularność na danym akwenie,
 • lokalizacja – w marinach położonych blisko lotniska zwykle jest drożej,
 • sezon, czyli pora roku.

Trzeba podkreślić, że właśnie ten ostatni czynnik ma największy wpływ na to, ile kosztuje wynajęcie jachtu w Chorwacji. I jest to dla czarterujących bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona bowiem, że przy odrobinie szczęścia można znaleźć atrakcyjne propozycje po bardzo przystępnych cenach. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy stosunek warunków pogodowych do cen jest najlepszy dla wynajmującego? Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się cenom łodzi w różnych okresach roku.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie wysokim

W Chorwacji tak zwany sezon wysoki wypada dokładnie w nasze wakacje, a więc w lipcu i sierpniu. Pogoda jest wówczas najbardziej łaskawa, a warunki żeglarskie – doskonałe. Niestety, ma to swoje przełożenie na ceny.

Koszt czarteru jachtu w Chorwacji jest w lecie zdecydowanie najwyższy. Poniżej prezentujemy przykładowe przedziały cenowe:

 • wynajęcie dziesięcioletniej, dwukabinowej jednostki przeznaczonej dla 4 osób to kwota około 1500-1800 euro,
 • czarter nowego jachtu w takiej samej konfiguracji kabin (2 × 2) to już wydatek rzędu 2000-2300 euro,
 • kilkuletnia, czterokabinowa łódź dla maksymalnie 10 osób kosztuje około 3000-4000 euro, w zależności od wieku jednostki,
 • katamaran do 40 stóp to koszt około 4500-5000 euro, a większy, 45-stopowy – około 8000-9000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie średnim

Średni sezon w Chorwacji przypada na czerwiec oraz wrzesień, a więc w miesiące „okołowakacyjne”. Nie należy wówczas nastawiać się na upały, co jednak nie zawsze jest wadą – warto pamiętać, że żeglowanie w piekącym słońcu niekoniecznie jest przyjemne. W średnim sezonie tłok w marinach jest już znacznie mniejszy, a dni są wciąż stosunkowo długie. Dzięki temu można czerpać dużą frajdę z żeglowania i zwiedzać ciekawe miejsca bez tłumu turystów.

Co jednak najważniejsze, ceny czarteru jachtów w Chorwacji są wówczas wyraźne niższe: dwukabinowa łódź to wydatek rzędu 1200-1600 euro, a trzykabinowa - 1500-2500 euro. Za 40-stopowy katamaran trzeba zapłacić już tylko 4500-5000 euro a za 45-stopowy – do 7000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie niskim

Za niski sezon uznaje się kwiecień oraz październik. Pogoda bywa wówczas kapryśna, a wieczory i noce zwykle są dość chłodne. W cenie wynajmu łodzi należy więc doliczyć kwoty wydane na paliwo do webasto. Trzeba też liczyć się z faktem, że nie wszystkie mariny czy atrakcje będą wówczas otwarte.

Mimo wszystko osoby, dla których priorytetem jest tani czarter jachtów w Chorwacji, często decydują się na wynajem łodzi właśnie w tym sezonie. Dzięki temu mogą zwiedzić ten piękny kraj bez tlumów i pośpiechu, a przy odrobinie szczęścia mają szansę trafić na całkiem sympatyczne warunki pogodowe.

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji w niskim sezonie? Można śmiało powiedzieć, że ceny są wóczas niezwykle atrakcyjne. Jacht dwukabinowy to wydatek rzędu około 500-600 euro, a czterokabinowy – ok. 1000 euro.

Dodatkowe opłaty przy wynajmie jachtu w Chorwacji

Warto pamiętać, że całkowity koszt czarteru jachtu w Chorwacji to nie tylko cena wynajmu. Niekiedy należy do niej doliczyć dodatkowe elementy, takie jak:

 • paliwo,
 • sprzątanie,
 • dodatkowe ubezpieczenie,
 • koszty postoju w marinach,
 • parking (jeśli przyjechaliśmy samochodem).
 • wynajem skippera (o ile nikt w załodze nie może pełnić tej roli. Więcej o uprawnieniach wymaganych w Chorwacji tutaj).

Jak znaleźć najtańszy jacht w Chorwacji?

Decydując się na czarter jachtu w Chorwacji, warto śledzić ceny i porównywać je na bieżąco. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony oraz polubienia nas w mediach społecznościowych. Dzięki temu można łatwo znaleźć prawdziwe okazje i być o krok przed innymi chętnymi.

Dobrym sposobem na obniżenie kosztów wynajmu łodzi jest też korzystanie z takich możliwości, jak:

 • first minute,
 • last minute,
 • rezerwacja podczas targów.

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Tanie loty czy to możliwe?

Kochając żeglarstwo i czarterując jachty za granicą trzeba liczyć się z kosztami. Czy można to robić oszczędnie? Są na to pewne sposoby, dlatego chcemy Wam pomóc i podzielić się naszymi radami jak podróżować taniej. Ten mini poradnik jest dla każdego, nie ma znaczenia czy chcesz...

Jacht własny czy czarterowany – co lepsze, co wybrać?

Większość żeglarzy w pewnym momencie wpada na pomysł zakupienia własnej jednostki. Czy takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż czarter? Ile kosztuje jacht i jaki warto wybrać na początek? Jak wysokie są koszty utrzymania takiej jednostki? W niniejszym artykule spróbujemy...

Co to znaczy czarter jachtów? Na czym polega czarter jachtu?

Tak naprawdę wynajem jachtu jest bardzo prostą sprawą – pod warunkiem, że nie jest to nasz pierwszy raz i wiemy już, na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać najlepszych łodzi itp. Niniejszy tekst powstał z myślą o wszystkich, którzy nie mają jeszcze takiej wiedzy, albo...

Czarter jachtu bez patentu — czy to możliwe?

Czy w popularnych wakacyjnych miejscówkach, takich, jak Grecja, Włochy lub Chorwacja, możliwy jest wynajem jachtu bez patentu? Jak wyglądają lokalne przepisy? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii oraz podpowiemy, co zrobić w przypadku, gdy chcemy spędzić wakacje...

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie...

Jakie uprawnienia żeglarskie są wymagane w Grecji?

Jakiego rodzaju uprawnienia żeglarskie wymagane są w Grecji? Kto i na jakich warunkach może prowadzić jachty po tamtejszych wodach? Czy wystawiony przez PZŻ, polski patent żeglarski jest do czegoś przydatny? Z jakiego powodu greckie przepisy wymagają obecności w załodze tzw. co-skippera...

NASZE MARKI