Wybierz akwen
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji?

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na czarter jachtu w Chorwacji? O czym warto pamiętać podczas rezerwacji łodzi? Od czego zależy cena wynajmu i co można zrobić, by zapłacić za rejs jak najmniej? Poniżej zgromadziliśmy kilka wskazówek, które ułatwią znalezienie odpowiedzi na te pytania.

Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji? To zależy

Polacy pragnący zakosztować prawdziwej przygody pod żaglami coraz chętniej i częściej decydują się na wynajem jachtu w Chorwacji. Z czego wynika rosnąca popularność tego rozwiązania? Prawdopodobnie ma ona kilka składowych, a do najważniejszych z nich należą:

 • rozbudowana infrastruktura,
 • przyjazny klimat,
 • dobre warunki żeglarskie,
 • łatwy dojazd,
 • stosunkowo długi sezon.

Warto jednak pamiętać, że ceny czarteru jachtów w Chorwacji mogą być bardzo zróżnicowane. Zwykle stanowią one wypadkową takich elementów, jak:

 • wielkość i wyposażenie jednostki,
 • jej wiek oraz popularność na danym akwenie,
 • lokalizacja – w marinach położonych blisko lotniska zwykle jest drożej,
 • sezon, czyli pora roku.

Trzeba podkreślić, że właśnie ten ostatni czynnik ma największy wpływ na to, ile kosztuje wynajęcie jachtu w Chorwacji. I jest to dla czarterujących bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona bowiem, że przy odrobinie szczęścia można znaleźć atrakcyjne propozycje po bardzo przystępnych cenach. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy stosunek warunków pogodowych do cen jest najlepszy dla wynajmującego? Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się cenom łodzi w różnych okresach roku.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie wysokim

W Chorwacji tak zwany sezon wysoki wypada dokładnie w nasze wakacje, a więc w lipcu i sierpniu. Pogoda jest wówczas najbardziej łaskawa, a warunki żeglarskie – doskonałe. Niestety, ma to swoje przełożenie na ceny.

Koszt czarteru jachtu w Chorwacji jest w lecie zdecydowanie najwyższy. Poniżej prezentujemy przykładowe przedziały cenowe:

 • wynajęcie dziesięcioletniej, dwukabinowej jednostki przeznaczonej dla 4 osób to kwota około 1500-1800 euro,
 • czarter nowego jachtu w takiej samej konfiguracji kabin (2 × 2) to już wydatek rzędu 2000-2300 euro,
 • kilkuletnia, czterokabinowa łódź dla maksymalnie 10 osób kosztuje około 3000-4000 euro, w zależności od wieku jednostki,
 • katamaran do 40 stóp to koszt około 4500-5000 euro, a większy, 45-stopowy – około 8000-9000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie średnim

Średni sezon w Chorwacji przypada na czerwiec oraz wrzesień, a więc w miesiące „okołowakacyjne”. Nie należy wówczas nastawiać się na upały, co jednak nie zawsze jest wadą – warto pamiętać, że żeglowanie w piekącym słońcu niekoniecznie jest przyjemne. W średnim sezonie tłok w marinach jest już znacznie mniejszy, a dni są wciąż stosunkowo długie. Dzięki temu można czerpać dużą frajdę z żeglowania i zwiedzać ciekawe miejsca bez tłumu turystów.

Co jednak najważniejsze, ceny czarteru jachtów w Chorwacji są wówczas wyraźne niższe: dwukabinowa łódź to wydatek rzędu 1200-1600 euro, a trzykabinowa - 1500-2500 euro. Za 40-stopowy katamaran trzeba zapłacić już tylko 4500-5000 euro a za 45-stopowy – do 7000 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji w sezonie niskim

Za niski sezon uznaje się kwiecień oraz październik. Pogoda bywa wówczas kapryśna, a wieczory i noce zwykle są dość chłodne. W cenie wynajmu łodzi należy więc doliczyć kwoty wydane na paliwo do webasto. Trzeba też liczyć się z faktem, że nie wszystkie mariny czy atrakcje będą wówczas otwarte.

Mimo wszystko osoby, dla których priorytetem jest tani czarter jachtów w Chorwacji, często decydują się na wynajem łodzi właśnie w tym sezonie. Dzięki temu mogą zwiedzić ten piękny kraj bez tlumów i pośpiechu, a przy odrobinie szczęścia mają szansę trafić na całkiem sympatyczne warunki pogodowe.

Ile kosztuje wynajem jachtu w Chorwacji w niskim sezonie? Można śmiało powiedzieć, że ceny są wóczas niezwykle atrakcyjne. Jacht dwukabinowy to wydatek rzędu około 500-600 euro, a czterokabinowy – ok. 1000 euro.

Dodatkowe opłaty przy wynajmie jachtu w Chorwacji

Warto pamiętać, że całkowity koszt czarteru jachtu w Chorwacji to nie tylko cena wynajmu. Niekiedy należy do niej doliczyć dodatkowe elementy, takie jak:

 • paliwo,
 • sprzątanie,
 • dodatkowe ubezpieczenie,
 • koszty postoju w marinach,
 • parking (jeśli przyjechaliśmy samochodem).
 • wynajem skippera (o ile nikt w załodze nie może pełnić tej roli. Więcej o uprawnieniach wymaganych w Chorwacji tutaj).

Jak znaleźć najtańszy jacht w Chorwacji?

Decydując się na czarter jachtu w Chorwacji, warto śledzić ceny i porównywać je na bieżąco. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony oraz polubienia nas w mediach społecznościowych. Dzięki temu można łatwo znaleźć prawdziwe okazje i być o krok przed innymi chętnymi.

Dobrym sposobem na obniżenie kosztów wynajmu łodzi jest też korzystanie z takich możliwości, jak:

 • first minute,
 • last minute,
 • rezerwacja podczas targów.

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

NASZE MARKI