Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Czarnogóra - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Czarnogóra Czarnogóra "Gdy rodziła się nasza planeta, najpiękniejsze spotkanie morza z lądem zdarzyło się na czarnogórskim wybrzeżu". Słowa George Byron'a najlepiej opisują nową bazę czarterową o jaką wzbogacił się nasz serwis - Port Kotor w małej, ale pięknej Czarnogórze.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Czarnogóra »

Czarnogóra - podstawowe informacje

O Czarnogórze można śmiało powiedzieć, że to jeden z najpiękniejszych krajów Europy. Niemal w całości pokryta górami, od północy otoczona malowniczą Boką Kotorską, pełna piaszczystych plaż Czarnogóra zapewnia doznania estetyczne najwyższego rodzaju. W parze z widokami idzie bogata spuścizna kulturalno-historyczna. Wybrzeże jest pełne średniowiecznych miasteczek, takich jak Budva czy Sveti Stefan, na wzgórzach natkniemy się na ruiny tureckich i weneckich zamków a w lasach - na stare prawosławne monastyry. Zespół miejski Kotoru oraz Park Narodowy Durmitor są na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do tego należy dodać charakter mieszkańców, cechujący się bezinteresowną życzliwością. Dla żeglarzy dodatkową atrakcją widokową oraz schronieniem jest 1200 wysp wzdłuż całego wybrzeża Czarnogóry.

Doskonale przygotowana flota jachtów (Hanse, Elan, Sun Odyssey), katamaranów (Lagoon, Nautitech), łodzi motorowych  oraz zezwolenie na żeglowanie dodatkowo po wodach chorwackich, greckich i włoskich uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.
 


Porty / Mariny w Czarnogórze

Kotor - najważniejszy port jachtowy Czarnogóry, położony malowniczo nad Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), u podnóża masywu Lovcen, otoczony z trzech stron górami, których zbocza opadają ku morzu. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo - wschodniej Europie z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, otoczonym średniowiecznymi murami miejskimi, twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu, krętymi uliczkami i nieregularnymi placami, wspaniałymi świątyniami.


Herceg Novi - miasto o ponad siedemsetletniej historii z portem, piękną starówką, czterema twierdzami, bujną śródziemnomorską roślinnością i prawosławnym klasztorem - tak po krótce można opisać jedno z najciekawszych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Herceg Novi słynie ze święta Mimozy, które ma miejsce na przełomie stycznia i lutego, najpiękniejszej na Adriatyku jaskini morskiej, zwanej "Błękitną jaskinią".


Budva - należy do najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych Czarnogóry, nazywana czasem "Czarnogórskim Miami". Piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż całego miasta w stronę zatoki, aż do wyspy św. Stefana. Warto zwrócić uwagę na stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu, kościoły, muzeum i twierdzę obronną, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. Kilkanaście kilometrów na wschód od centrum znajduje się wyspa św. Stefana (Sveti Stefan), obecna na niemal wszystkich pocztówkach z Czarnogóry. Co roku, pod koniec czerwca odbywa się festiwal muzyczny "Music Festival Budva" w którym udział biorą najwięksi wykonawcy z Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii.


Bar - choć z pozoru przeciętne miasto, ma wiele niepowtarzalnych i ciekawych zakątków. Jest to ważny ośrodek komunikacyjny ze względu na największy port morski w Czarnogórze. Miasto podzielone na Nowy Bar z plażą o długości ponad 2km i Stary Bar, który jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu u podnóża masywu Rumije, malowniczej ziemi zwanej Barske Pole. Niedaleko od Starego Baru rośnie najstarsze drzewo oliwne "Stara maslina", które ma ponad 2000 lat.

 


Czarnogóra - ciekawostki i porady żeglarskie

  • Najlepiej i najszybciej dostać się na Czarnogórę drogę lotniczą przez Dubrovnik, skąd odbiera i przewozi do Mariny Kotor  armator (samochód/100 za 4 osoby/w jedną stronę, bus/160 za 8 osób/w jedną stronę). Oferujemy również możliwość wypożyczenia busa Renault Master II dla 9 osób. W przypadku wyczarterowania jednostki w Charter Navigator, cena busa do negocjacji, warunki wynajmu do omówienia. 
  • W Czarnogórze znajduja się także lotniska - Podgorica (TGD), do której sezonowo lataja także samoloty LOT-u, a także Austrian Airlines czy Montenegro Airlines oraz lotnisko w Tivacie (TIV), na które latają np. linie lotnicze Air Berlin, Montenegro Airlines czy Travel Service. 
  • Wybrzeże Czarnogóry ma klimat śródziemnomorski. Lato jest zwykle długie i suche, z temperaturą w ok. 23 - 26 stopni. Deszcze występuja niemal wyłącznie w zimie a na nadmorskich zboczach dookoła Boki Kotorskiej notuje się wtedy najwyższe w Europie opady, ok. 5 ts. mm rocznie.
  • Obowiązującą walutą jest Euro, a w podróż do Czarnogóry najlepiej wybrać się w okresie od kwietnia do września.
  • Na wodach Czarnogóry duże kłopoty może sprawić Bora a najbardziej niebezpieczna jest w rejonie Zatoki Kotorskiej. W kwietniu siła wiatru dochodzi do 60 węzłów.
  • Informacja turystyczna (oferta noclegowa, aktualny poziom cen, warunki pogodowe, sytuacja na drogach, aktualne wydarzenia kulturalne, etc.) udzielana jest całodobowo w jęz. angielskim pod nr tel. 1300

     

Polecane trasy żeglarskie w Czarnogórze

Współpracujący z serwisem Charter Navigator armatorzy posiadają zezwolenie, które jest wliczone w cenę, na żeglowanie dodatkowo po wodach chorwackich, greckich i włoskich, dzięki czemu czas spędzony pod żaglami będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.
 

Czarnogóra - 7 dni - 83 Mm
1: Kotor - zaokrętowanie
2: Kotor - Perast - Herceg Novi 14 Mm
3: Herceg Novi - Budva 20 Mm                    
4: Budva - Petrovac - Budva 14 Mm
5: Budva - Bigovo 12 Mm
6: Bigovo - Rose - Perast 17 Mm
7: Perast - Kotor 6 Mm
8: Kotor - wyokrętowanie
Chorwacja - 7 dni - 162 Mm
1: Kotor - zaokrętowanie
2: Kotor - Cavtat 34 Mm
3: Cavtat - Dubrovnik - Šipan 23 Mm                    
4: Šipan - Pomena (Mljet) 24 Mm
5: Pomena - Jakljan 22 Mm
6: Jakljan - Dubrovnik Cavtat 24 Mm
7: Cavtat - Kotor 35 Mm
8: Kotor - wyokrętowanie
Czarnogóra i Chorwacja - 14 dni - 312 Mm
1: Kotor - zaokrętowanie - Cavtat 34 Mm            
2: Cavtat - Dubrovnik - Šipan 23 Mm
3: Šipan - Pomena (Mljet) 24 Mm
4: Pomena - Korčula 14 Mm
5: Korčula - Šćedro - Hvar 35 Mm
6: Hvar - Vela Luka 18 Mm
7: Vela Luka - Lastovo 20 Mm
8: Lastovo - Polače (Mljet) 27 Mm
9: Polače - Jakljan 20 Mm
10: Jakljan - dubrovnik - Cavtat 24 Mm
11: Cavtat - Budva 36 Mm
12: Budva - Bigovo 12 Mm
13: Bigovo - Rose - Herceg Novi 11 Mm                   
14: Herceg Novi - Perast - Kotor 14 Mm
15: Kotor - wyokrętowanie
Czarnogóra, Włochy i Grecja - 14 dni - 502 Mm
1: Kotor - zaokrętowanie           
2: Kotor - Bari 120 Mm
3: Bari
4: Bari - Monopoli 24 Mm
5: Monopoli - Brindisi 30 Mm
6: Brindisi - Foca Di Melendugno 19 Mm
7: Foca Di Melendugno - Otranto 11 Mm
8: Otranto - Korfu 82 Mm
9: Korfu
10: Korfu - Bar 167 Mm
11: Bar
12: Bar - Budva 16 Mm
13: Budva - Rigovo - Herceg Novi 19 Mm                   
14: Herceg Novi - Kotor 14 Mm
15: Kotor - wyokrętowanie

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI