Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Francja - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Francja Francja Francja to kraj obdarzony wieloma akwenami, w dodatku bardzo zróżnicowanymi przyrodniczo. Chcąc żeglować u jej brzegów, mamy do wyboru: Morze Śródziemne, Morze Północne, Kanał La Manche, a to tego jeszcze Zatokę Baskijską.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Francja »

Jakby tego było mało, Francja posiada również rozbudowaną sieć rzeczną, co sprawia, iż kraj ten wydaje się być wprost stworzony do zwiedzania go z poziomu pokładu.

Jak się tam dostać

Jak się uprzemy, dojedziemy do Francji samochodem, chociaż będzie to trochę trwało. Najprościej, oczywiście, dolecieć samolotem - najlepiej skomunikowany ze światem jest Paryż, dysponujący aż trzema lotniskami: najbardziej popularne i największe, de Gaulle'a 9z Polski latają LOT, Air France), Orly, położone 13 km od miasta czy Beauvois,, 84 km od stolicy Francji, na które lataja z Polski tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizz Air.

Klimat

Francja jest jednym z większych państw Europy, a co za tym idzie, jej klimat wygląda zupełnie różnie w poszczególnych rejonach kraju.

W północnej części panuje klimat wilgotny umiarkowany, charakteryzujący się chłodnymi latami i relatywnie ciepłymi zimami.

Z kolei na południu Francji lata bywają bardzo suche i upalne, a temperatury rzędu 30°C nie są tu niczym niezwykłym. Zimy dla odmiany są bardzo ciepłe i łagodne - temperatura rzadko spada tu poniżej 10°C. Cechą charakterystyczną dla południowych rejonów kraju jest także mistral: chłodny i porywisty wiatr, występujący głównie zimą oraz wiosną i niemal zawsze gwarantujący słoneczną pogodę i bezchmurne niebo.

Porady praktyczne

Francja słynie głównie ze swoich dokonań kulinarnych, które wykraczają daleko poza odnóża płazów, wina (te akurat są trochę przereklamowane) i sery. Dlatego odwiedzając ją, warto skosztować szczególnie jedzenia podawanego w małych, lokalnych i nieskażonych komercją przybytkach.

Jeśli zdecydujecie się żeglować u atlantyckich wybrzeży Francji, musicie przygotować się albo na wyścig z czasem, albo na… niespodzianki. Występują tam znaczne pływy, co trzeba wziąć pod uwagę, pragnąc zdążyć na czas do portu i nie zostać gdzieś na świeżo utworzonej mieliźnie.

Okolice Kanału La Manche to miejsce, gdzie można spotkać jedne z największych pływów nie tylko w Europie, ale i na świecie - w ciągu 6 godzin poziom wody potrafi się tam zmienić nawet o dziewięć metrów. Porty / Mariny

Riwiera Francuska - należy do najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków, co znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w ilości turystów, ale też w cenach, które plasują się wśród ścisłej czołówki najdroższych miejsc w Europie.

Częścią Riwiery jest słynne Lazurowe Wybrzeże, położone pomiędzy Marsylią i Saint Raphaël i odwiedzane każdego roku przez 10 mln turystów, złaknionych słońca (na wspaniała pogodę można tu liczyć średnio przez 330 dni w roku), morza i luksusów.

Do najpopularniejszych miast regionu należą Cannes, Marsylia, Tulon, Saint-Tropez, Nicea, Grasse i Menton. Wszystkie one mają swój niepowtarzalny urok, jednak pragnąc ominąć najbardziej zatłoczone i najdroższe mariny, warto zdecydować się na opcje alternatywne. Na przykład, zamiast Nicei można wybrać Ville Franche, a zamiast St. Tropez - Port Grimmaud. W okolicach Saint Tropez polecamy też przybić do Ille de Port Cros w archipelagu wysp Porquerolles. Jest to idealne miejsce do zejścia na ląd, tym bardziej, że większą część wyspy stanowi Park Narodowy.

 


Saint Tropez - to świetny punkt docelowy dla żeglarzy. Słoneczne dni, delikatna bryza i przepiękne morze stanowi raj dla odwiedzających. Znajdziemy tu mnóstwo ekskluzywnych sklepów, wytworne restauracje i jak zawsze we Francji - dobre wino. Spacery krętymi uliczkami, kierują nas do klimatycznych knajpek, a szczególną przyjemność sprawia podziwianie miasta z wyżej położonych punktów, w szczególności wieczorną porą. Można tu spotkać wiele znanych osobistości . Z pewnością jest to luksusowy kurort, który wydać może się snobistycznym miejscem, jednak nie można zaprzeczyć, że jest to idealne miejsce na rejs.

 

 

 

 

 

 
Cannes - to luksusowy kurort, z ekskluzywnymi butikami. Najpopularniejsze miejsce spacerowe stanowi pasaż położony tuż przy nabrzeżu. Można tu spotkać gwiazdy kina, które zjeżdżają na coroczny festiwal filmowy. Również na co dzień wiele z nich, posiadających wille na wybrzeżu, spędza urlop na tutejszych plażach.

Nicea - to miejscowość położona w Prowansji i zarazem pierwszy kurort powstały na Lazurowym Wybrzeżu. Mieszczą się tu: uzdrowisko, piękne kąpielisko oraz ośrodek sportu i rekreacji. Z zabytków warte uwagi są ruiny rzymskich term oraz amfiteatru, przepiękne kościoły, pałac senacki i pałac Lascaris. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży Promenade des Anglais (Promenada Anglików), do egzotycznego ogrodu Alberta I, jak również zaglądnąć do kilku muzeów.

   

 
Camargue - to miejsce dla tych, którzy wolą odpocząć na łonie natury. W delcie rzeki Rodan, przy ujściu do Morza Śródziemnego położona jest bagienna kraina, której jedną trzecią powierzchni zajmują jeziora. Na północy krainy leży miejscowość Arles, gdzie mieszkał i tworzył malarz Vincent van Gogh. Turystyczny Port Camargue to plątanina pomostów i półwyspów, a przy tym marina, która podobno jest największą w Europie.

Bretania - czyli wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, ma nieco inny charakter - bardziej nieokiełznany i z pozoru groźniejszy. Jej niezliczona ilość wysepek oraz dzikie fale, rozbijające się o skaliste brzegi, stanowiły inspirację dla wielu malarzy i artystów. Szczególnie wartym polecenia miejscem w tym regionie jest Mont St. Michel, benedyktyńskie opactwo na małej, skalistej wysepce, do której podczas odpływu można dostać się pieszo, maszerując wąską groblą.

Jeśli natomiast zdecydujecie się na rejs po śródlądziu, szczególnie godne polecenia są Alzacja, Akwitania oraz Burgundia, słynące zarówno z zabytków, jak i z pięknych, zapadających w pamięć okoliczności przyrody.


Cogolin 
Antibes  
Tulon
Marsylia
Saint Mandrier sur Mer
Port Grimaud
Saint Raphael
Bormes les Mimosas
Port Pin Rolland
Hyeres

 


Imprezy lokalne/festyny

Na terenie całej Francji dniami wolnymi od pracy są:

 • Nowy Rok
 • Wielkanoc
 • Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - Święto Pracy
 • 8 maja - Dzień Zwycięstwa
 • Zielone Świątki - Święto Zesłania Ducha Świętego (la Pentecôte) - święto ruchome
 • Boże Ciało (Fête-Dieu) - święto ruchome
 • 14 lipca - Rocznica Zburzenia Bastylii
 • 15 sierpnia - Wniebowstąpienie NMP
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie

Poza tym, poszczególne regiony mają również swoje święta lokalne. Należą do nich Nice Carnival - obchodzony jedynie w Nicei (szczegóły tu: www.nicecarnaval.com), festiwal filmowy w Cannes (www.festival-cannes.com), czy zamknięcie Tour de France, mające miejsce w Paryżu. (www.letour.fr).

Topowe atrakcje

Do największych atrakcji turystycznych Francji należą:

 • Paryż, a w szczególności: Centrum Pompidou, Luwr, Musee d’Orsay, Katedra Notre Dame, no i oczywiście Wieża Eiffla (której, wbrew temu, co możemy zobaczyć w filmach, wcale nie widać z każdego okna w Paryżu).
 • Okolice Paryża, czyli Disneyland i Katedra w Chartres
 • Zamek Mont Saint-Michel
 • Zamki nad Loarą: Chambord, Chaumont, Cheverny i Chenonceau
 • Bordeaux, słynące z zabytków i wina
 • Zamek d'If, z którego zwiał sam Hrabia Monte Christo. 

 

Czarter jachtów Francja Akwitania »

Czarter jachtów Francja Agen »

Czarter jachtów Francja Buzet sur Baïse »

Czarter jachtów Francja Alzacja »

Czarter jachtów Francja Harskirchen »

Czarter jachtów Francja Pont-a-Bar »

Czarter jachtów Francja Saverne »

Czarter jachtów Francja Bretania »

Czarter jachtów Francja Glénac »

Czarter jachtów Francja Melesse »

Czarter jachtów Francja Saint-Martin-sur-Oust »

Czarter jachtów Francja Suce sur Erdre »

Czarter jachtów Francja Burgundia »

Czarter jachtów Francja Briare »

Czarter jachtów Francja Brienon »

Czarter jachtów Francja Corbigny »

Czarter jachtów Francja Joigny »

Czarter jachtów Francja Saint-Léger-sur-Dheune »

Czarter jachtów Francja Venarey-les-Laumes »

Czarter jachtów Francja Vermenton »

Czarter jachtów Francja Franche-Comté »

Czarter jachtów Francja Auxerre »

Czarter jachtów Francja Dole »

Czarter jachtów Francja Port-sur-Saône »

Czarter jachtów Francja Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin »

Czarter jachtów Francja Korsyka »

Czarter jachtów Francja Propriano »

Czarter jachtów Francja Kraj Loary »

Czarter jachtów Francja Grez Neuville »

Czarter jachtów Francja Laval »

Czarter jachtów Francja Sable sur Sarthe »

Czarter jachtów Francja Langwedocja-Roussillon »

Czarter jachtów Francja Argens-Minervois »

Czarter jachtów Francja Bram »

Czarter jachtów Francja Castelnaudary »

Czarter jachtów Francja Lattes »

Czarter jachtów Francja Lotaryngia »

Czarter jachtów Francja Lutzelbourg »

Czarter jachtów Francja Midi-Camargue »

Czarter jachtów Francja Le Somail »

Czarter jachtów Francja Négra »

Czarter jachtów Francja Port-Lauragais »

Czarter jachtów Francja Midi-Pyrénées »

Czarter jachtów Francja Cahors »

Czarter jachtów Francja Valence-sur-Baïse »

Czarter jachtów Francja Oksytania »

Czarter jachtów Francja Aigues-Mortes »

Czarter jachtów Francja Capestang »

Czarter jachtów Francja Owernia »

Czarter jachtów Francja Dompierre-sur-Besbre »

Czarter jachtów Francja Poitou-Charentes »

Czarter jachtów Francja Sireuil »

Czarter jachtów Francja Wybrzeże Lazurowe »

Czarter jachtów Francja Bormes-les-Mimosas »

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jacht w Chorwacji – wymagane uprawnienia żeglarskie

W powszechnej opinii „Chorwacja to takie większe Mazury”. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy polski patent żeglarski działa w tym kraju? Jakie uprawnienia są konieczne, by legalnie i bezpiecznie pływać po tamtejszych wodach? Co trzeba zrobić, by je zdobyć - i czy koniecznie trzeba...

Jak dojechać do Chorwacji w 2021 roku?

Zbliża się majówka i sezon żeglarski (wreszcie!). Wielu z Was zapewne uda się do Chorwacji celem przypomnienia sobie, jak to jest poczuć wiatr w żaglach i słoneczko na twarzy. Niestety w Europie i nie tylko nadal panuje koronazamęt i związane z nim różnorakie obostrzenia. Jak w...

Zadar - chorwacki Rzym

Urokliwy Zadar jest prawdziwym sercem północnej Dalmacji; często nazywany bywa „chorwackim Rzymem” albo „miastem słońca i wody”. Trzeba przyznać, że żadne z tych określeń nie jest ani odrobinę przesadzone. To piąte pod względem wielkości miasto w Chorwacji, a zarazem ważny...

Czy kwarantanna dla żeglarzy po powrocie do Polski jest obowiązkowa?

Od 28 grudnia 2020 r. osoby powracające do Polski transportem zbiorowym (z krajów UE) kierowani są na kwarantannę. Czy, aby dotyczy to czarterujących jachty?

Katamarany 5-6 kabinowe poniżej 2400 EUR - promocja

Nadarza się okazja na czarter katamaranu w bardzo dobrej cenie. Katamarany są dostępne w Chorwacji, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Chętnych prosimy o kontakt. Więcej porad dotyczących katamaranów wkrótce na naszym blogu.

Podróżowanie do Chorwacji w pandemii - grudzień 2020

Republika Chorwacji należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez polskich żeglarzy. Przyciągają ich łagodny klimat, zbliżony język oraz mentalność, a także doskonałe warunki żeglarskie. W czasie epidemii podróże wymagają jednak więcej samozaparcia – co oczywiście nie...

NASZE MARKI