Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Seszele - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Seszele Seszele Nazywane są "Zaginionym Edenem" lub też "Wyspami Miłości. Bajecznie położone na środku Oceanu Indyjskiego Seszele to wspaniałe miejsce dla osób, które chcą cieszyć się dziką, nieskażoną przyrodą i spędzić urlop pod żaglami.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Seszele »

Seszele to wyspiarski kraj utworzony ze 115 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim, z których zaledwie 33 są zamieszkane. Dzielą się one na 2 archipelagi: wyspy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze zdecydowanie bardziej dostępne, a więc też częściej odwiedzane. Większość wysp jest pochodzenia wulkanicznego i zbudowane są z granitów. Pozostałe natomiast, to wyspy koralowe.

Seszele to kraj malowniczych zatoczek i białego piasku, z barwnym, podwodnym światem i tajemniczymi górami. Bliskość równika sprawia, że klimat Seszeli jest gorący i jednocześnie wilgotny, z sezonowymi monsunami. Średnia temperatura w skali roku wynosi od 24°C do 30°C. Najgorętsze miesiące to marzec i kwiecień z temperaturą przekraczająca 30°C. Na Seszelach "najzimniej" jest w lipcu i sierpniu, a temperatura spada wtedy do około 21°C. Wyspy położone są na zewnątrz pasa cyklonów, silne wiatry i burze zdarzają się więc bardzo rzadko. Urlop pod żaglami najlepiej organizować od połowy grudnia do początku maja. 

Seszele są idealne dla amatorów wszelkich sportów wodnych. Można tu nurkować, podziwiając przy okazji piękne rafy koralowe, z powodzeniem wędkować ale również surfować. Jest to też oczywiście idealne miejsce na żeglarstwo.

Żeglowanie na Seszelach jest zdecydowanie najlepszą formą zwiedzania tego kraju. Hotelowicze mogą jedynie pomarzyć o ukrytych zatoczkach, małych, bezludnych wysepkach. Doskonale przygotowana flota jachtów i katamaranów oraz nowoczesny serwis w przystaniach uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.

Głównym lotniskiem Seszeli jest port lotniczy Mahé (SEZ), lotnisko znajduje się także na wyspie Praslin (PRI). Do obu latają linie Air Seychelles, które mają w Europie połączenia np. z Amsterdamem, Monachium, Wiedniem, Pragą czy Paryżem. Porty / Mariny / Kotwicowiska na Seszelach


Mahé - największa wyspa archipelagu Seszeli ze stolicą w Victoria i najliczniej zamieszkana, gdyż skupia ok. 90% populacji kraju. Górzysta, zbudowana z granitu z najwyższym szczytem - Morne Seychellois, usytuowanym w parku narodowym o tej samej nazwie. Mahé słynie przede wszystkim z pięknych plaż, z czystym białym piskiem, oblanych błękitnymi wodami oceanu. Lecz poza plażami każdy turysta powinien odwiedzić główną ulicę miasta - Independent Avenue, wieże zegarową Clock Tower z 1903 r., która jest repliką londyńskiego Big Bena oraz miejscowe sklepiki położone w ścisłym centrum miasta. Narodowe Muzeum w Victorii zapoznaje z historią, muzyką oraz folklorem Seszeli. Dla szczęściarzy, którzy podziwiają uroki wyspy na jachtach ciekawe z pewnością okażą się 2 urokliwe zatoki: Ternay i Port Launay. Są idealnymi miejscami dla tych, którzy chcieliby podziwiać wieloryby, bądź podczas nurkowania oglądać bajecznie kolorowe rafy.

 


Praslin - druga co do wielkości wyspa kraju obejmująca dwa dystrykty: Baie Sainte Anne i Grand' Anse. Oddalona około 36 km od wyspy Mahé. Wyspa łączy w sobie cechy luksusowego kurortu, ale także miejsca dziewiczej przyrody. Zdecydowanie godny odwiedzenia jest Park Narodowy Praslin, który obejmujący 324 ha tropikalnych lasów równikowych. Na jego terenie utworzono również rezerwat Doliny Mai - Vallée de Mai, wpisany w 1983 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Północna część wyspy zadowoli miłośników wylegiwania się na plaży i nurkowania. Dużym zainteresowaniem cieszy się również zatoka Chevalier, usytuowana w północno-zachodniej części wyspy. Tam znajduję się piękna plaża Anse Lazio z ciekawymi formami granitowymi. W jej pobliżu można zakosztować kreolskich specjałów, w typowej kreolskiej "restauracji", czyli namiocie, krytym palmowymi liśćmi.


La Digue - uważana za jedną z najpiękniejszych wysp Seszeli, trzecia co do wielkości z jednym portem - La Passe. La Digue jest jedną z najczystszych i najmniej przekształconych przez człowieka wysp archipelagu, "strzeżoną" przez piękne rafy koralowe utrudniające do niej dostęp. Szczególnie warte odwiedzenia, m.in. ze względu na niesamowite formacje granitowe są trzy plaże: Petite Anse, Grand Anse oraz Anse Union. Ta ostatnia jest ponoć najpiękniejszą plażą na świecie. Nic więc dziwnego, że uchodzi ona za najczęściej fotografowaną. Na szczególną uwagę podczas pobytu na wyspie zasługują również plantacje kopry (wysuszony miąższ orzechów palmy kokosowej) i orzechów kokosowych. Wyspę zwiedzimy pieszo, na rowerach lub wozach ciągnionych przez woły.

 Ciekawostki i porady - żeglowanie na Seszelach

 

 • Przelot na Mahé, gdzie znajduje się Międzynarodowe Lotnisko Seychelles położone na obrzeżach Port Victoria, trwa około 10 godzin. Praslin oddalona jest około 36 km od wyspy Mahé. Można skorzsytać z samolotu (160 € / 2 strony lub 85 € / w jedną stronę - lot trwa 15 minut, więcej informacji www.airseychelles.com lub flights@airseychelles.com) lub promem (turystyczny katamaran Coco - info@catcocos.com lub www.catcocos.com). Na Seszelach istnieją regularne połączenia z Mahé na Praslin, Fregate, Desroches, Bird i Dinis Island. Na Seszelach można również skorzystać z połączeń promowych między Mahé, Praslin i La Digue.
   
 • Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu.
   
 • Kuchnia seszelska (tzw. kuchnia kreolska) jest bardzo urozmaicona - to przede wszystkim świeże ryby i owoce morza. W wielu restauracjach na Seszelach podawane są kreolskie kolacje ze szwedzkim stołem. Spróbować można wszystkiego, od różnych gatunków ryb, mięsa i drobiu, miejscowych warzyw i sałatek. Narodowym trunkiem na Seszelach jest oczywiście rum.
   
 • Dla miłośników przyrody największą atrakcją będą z pewnością żyjące tutaj gigantyczne żółwie, krokodyle różańcowe (żyjące w słonej wodzie), kilka zagrożonych wyginięciem ptaków, a także 75 endemicznych gatunków roślin, m.in. gardenia Wrighta, drzewo Jellyfish (Meduza) i palmy seszelskie występujące tylko na dwóch wyspach na świecie: Praslin i Curieuse.
   
 • Na terenie archipelagu utworzono aż 8 parków narodowych. Jednym z nich jest Praslin, w którym największą atrakcją jest opisywany wcześniej Rezerwat Przyrody Doliny Mai. Największy Park Narodowy Morne Seychellois znajduje się na Mahé. Leży on wokół jej najwyższego szczytu (Morne Seychellois 910 m n.p.m.). Morski Park Narodowy Sainte Anne znajduje się niewiele ponad 5 km od miasta Victoria na wyspie Mahé. W jego skład wchodzi 6 małych wysepek, które od 1973 r. objęte są ochroną. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania na Oceanie Indyjskim. Wokół niewielkiej wyspy Curieuse, położonej na północ od Praslin, rozciąga się morski Park Narodowy Curieuse. Pozostałe parki narodowe Seszeli to morskie obszary chronione: Baie Ternay, Port Launay, Ile Coco oraz Silhouette.
   
 • Seszele to nie tylko rajskie plaże, ale także bogata kultura, folklorystyczna muzyka, a wszystko to można zobaczyć i usłyszeć podczas przeróżnych świąt, festiwali odbywających się w ciągu całego roku. Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > kwiecień: Narodowe Zawody Wędkarskie
  > 18 czerwiec: Święto Narodowe,
  > 29 czerwiec: Dzień Niepodległości,
  > sierpień/wrzesień: Regaty Round Table Beau Vallon,
  > wrzesień: Regaty La Digue,
  > październik: Festiwal Kreolski,
  > listopad: festiwal poświęcony podwodnemu światu Seszeli (SUBIOS),
  > 10 grudzień: Dzień Wolności.

   

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

Próbujesz dodzwonić się do znajomego przebywającego za granicą i nagle słyszysz zdanie: ,,nie ma takiego numeru”. Jesteś pewny, że wpisałeś dobry numer? Jeśli tak, to problem może być tylko jeden, czyli brak numeru kierunkowego. Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z wpisem, który...

Katamaran czy jacht - jaki typ łodzi wybrać?

Jednym z „problemów pierwszego świata” jest coroczny dylemat żeglarzy wybierających się w rejs – co będzie lepsze: jacht czy katamaran? Jeśli Ty również zmagasz się z tym pytaniem (szczęściarzu!), to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu krótkie omówienie czterech...

Co zabrać na rejs do Chorwacji?

Zastanawiasz się, co zabrać na żagle do Chorwacji? Chcesz mieć pewność, że w Twoim ekwipunku znajdzie się wszystko to, czego będziesz potrzebować w czasie rejsu? W takim razie przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci...

Opłaty w Parku Narodowym La Maddalena

Pływasz po Sardynii? Zastanawiasz się, ile kosztuje opłata za wpłynięcie jachtem do parku narodowego Archipelagu La Maddalena? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista (i łatwa do znalezienia).

13 zasad czarterowania jachtów

Czy wiesz jak ,,dobrze” wyczarterować jacht? Znasz zasady, które pozwolą Ci wynegocjować niższą cenę? A może boisz się, że na pozór korzystna oferta w praktyce może okazać się dwa razy droższa? W tym artykule chcemy Wam przedstawić nasze sposoby na dobry czarter jachtów....

NASZE MARKI