Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Niemcy - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Niemcy Niemcy Od idyllicznych portów naturalnych aż po nowocześnie wyposażone mariny - Niemcy są idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych z dobrze przygotowaną bazą żeglarską. Wody Bałtyku oferują ciekawe cieśniny duńskie oraz mnóstwo wysepek, portów, plaż, pięknych starych miasteczek i osad rybackich.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Niemcy »

Z blisko położonej mariny w Breege i Lauterbach na wyspie Rugia oraz Flensburga, Rostocku, Wendtorf, Greiswaldu i innych, oferujemy możliwość żeglugi na nowoczesnych jachtach po bardzo atrakcyjnym regionie zachodniego Bałtyku i cieśnin duńskich. Przed nami Szwecja, Dania, Norwegia i Niemcy - urokliwe porty, zabytkowe miasteczka i piękna natura. Wybrzeże posiada piękne plaże zarówno Bałtyku jak i Morza Północnego.

Polscy żeglarze swoje rejsy najczęściej zaczynają z wyspy Rugia (ze względu na bliskość i łatwo dojazd), największej wyspy Niemiec, silnie rozczłonkowanej z licznymi zatokami (największa i najgłębiej wcięta Jasmundzka oraz Promter Wiek), półwyspami (Jasmund, Wittow), wysepkami (Hiddensee, Ummanz), a od lądu oddzielonej wąską cieśniną Strelasund. Na Rugii znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe.

Doskonale przygotowana flota jachtów oraz niezliczona ilość ciekawych miejsc uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. W ofercie dominują ekonomiczne i znane jednostki klasy Bavaria, ale również jachty ze stoczni Jeanneau, Dufour, Hanse i Kirie, które są dobrze wyposażone i przygotowane do żeglugi na Morzu Bałtyckim.
 



Porty / Mariny
 

Breege (Wyspa Rugia) - spokojna miejscowość wakacyjna, która zachowała do dzisiaj przyjemny urok starej wioski rybackiej. Breege leży nad sielankową Breeger Bodden, która oferuje możliwość kąpieli, wędkowania i żeglowania. Jako port macierzysty wielu żaglowców, Breege było w XIX wieku jednym z najbogatszych miejsc na Rugii. Wiele krytych trzciną domów kapitańskich w centrum miejscowości przypomina jeszcze dzisiaj tamte czasy.

Wypłynięcie z Breege na otwarte morze, to pokonanie około 10-milowego toru wodnego o głębokości 3-4 m biegnącego przez znajdujący się wewnątrz wyspy zalew, nad którego brzegiem leży port Breege. Tor wodny oznaczony jest nieoświetlonymi bojami, poza którymi są głębokości rzędu 0.5 - 1.5 m i mielizny. Oznakowanie toru jest dobre i przy świetle dziennym można do spokojnie przepłynąć w ciągu 2 godzin na silniku lub żaglach przy korzystnym kierunku wiatru.

 


Lauterbach  (Wyspa Rugia) - miejscowość uzdrowiskowa oddalona o kilka kilometrów od Putbus, bardziej znanego miasta, znanego głównie z ogrodu botanicznego oraz zabudowy. Lauterbach to typowa osada rybacka, z pięknym klifem Goor, z którego szczytu rozpościera się wspaniały widok na morze, na mały port i dalej ponad nim, na wyspę Vilm.

 

 

 

 

 

Wendtorf (Kiel) - Kiel, czyli Kilonia stanowi z jednej strony centrum gospodarczo-kulturalne regionu Szlezwik-Holsztyn, z drugiej miasto z tradycjami stoczniowymi i marynarskimi. Kiel to przede wszystkim zatoka i plaże, morskie widoki miejskie z portem, dużymi promami pasażerskimi i żurawie-olbrzymy w stoczni, ale również różnorodna kilońska oferta kulturalna. Nazywany również "Portem ze śródmieściem", który przyciąga statki wycieczkowe, a śluzy kanału łączącego Morze Północne z Bałtykiem, znanego na świecie jako "Kanał Kiloński" są wejściem do najbardziej uczęszczanej sztucznej drogi wodnej świata. Proponujemy czartery z niedalekiego Wendtorf.

 

 

 

 

 

Warnemünde (Rostock) - na północ od Rostocku, u ujścia rzeki Warnow leży nadmorski kurort Warnemünde (dziś w granicach administracyjnych miasta). Latem jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w tej części wybrzeża Bałtyku, które przyciąga dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym, piękną, długą plażą, białym piaskiem oraz wakacyjną atmosferą. Promenada spacerowa, stary port - "Alter Strom", Teepott oraz Leuchtturm (latarnia morska z XIX w.) to jedne z najciekawszych atrakcji tej części Rostocku.

 

 

 

 

 

Flensburg - przyjemne i miłe miasto portowe nad zatoką Flensburską, w północnej części Niemiec, w pobliżu granicy z Danią - co nadaje miastu szczególny urok. Nazywany Bramą Północy, bowiem jest ważnym "mostem" do Krajów Skandynawskich. Dobrze utrzymane i odrestaurowane budowle ze wszystkich stuleci oraz zatoka - jedno z najpiękniejszych miejsc do żeglowania przyciągają rzeszę turystów, w tym i żeglarzy. Jeden dzień słoneczny znaczy tu tyle, co urlop na południu.

 

 

 

 

 

Heiligenhafen - miejscowość wakacyjna bezpośrednio nad morzem. W centrum miasta, na starówce warto zobaczyć liczący 700 lat kościół, ratusz i dawne kamienice mieszczańskie oraz port. Z Heiligenhafen można przepłynąć na wyspę Fehmarn, wybrać się do Danii, do Lubeki lub Hamburga. Pod koniec sierpnia odbywa się Festiwal Wina, gdzie można usłyszeć lokalne kapele, wypić wino i zjeść kiełbaski. Wejście do portu może być kłopotliwe jak przywieje z nord-westu.

 

 

 

 

 

Greifswald - miasto nad Zatoką Greifswaldzką (Greifswalder Bodden). W mieście na każdym kroku spotyka się budowle z cegły. Potężne kościoły św. Mikołaja, św. Marii i św. Jakuba są widoczne prawie z każdego zakątka miasta. Również Ratusz i wiele innych budynków zbudowanych jest z tego charakterystycznego dla miast hanzeatyckich materiału.

 

 



Ciekawostki i porady

 

  • Na czarter w Niemczech najwygodniej wybrać się własnym transportem. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci autostrad droga przebiega szybko i przyjemnie. Oferujemy również możliwość wypożyczenia busa Renault Master II dla 9 osób. W przypadku wyczarterowania jednostki w Charter Navigator, cena busa do negocjacji, warunki wynajmu do omówienia.
     
  • Sezon żeglarski w Niemczech trwa praktycznie cały rok. Najbardziej popularny jest okres od maja do początku września.
     
  • W Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa. Niemcy to piwosze. Rekordy piwne padają na Oktoberfest, jedynie Czesi piją więcej piwa w przeliczeniu na głowę mieszkańca.
     
  • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
    > czerwiec: Koloński Tydzień i Regaty ("Kieler Woche"), jedna z największych morskich imprez. Znany na całym świecie jako impreza żeglarska i festyn ludowy. Na obrzeżach Kilonii, w centrum miasta i w porcie olimpijskim Schilksee przybywa niemal 2 tys. żaglówek i 5 tys. uczestników niemal z całego świata. Regatom towarzyszą liczne imprezy kulturalne, koncerty i jarmarki;
    > sierpień: Festiwal Störtebekera nad Zatoką Jasmundzką jest jednym z najpopularniejszych amfiteatrów w Niemczech. Każdego lata w Ralswiek Klaus Störtebeker, wraz ze swoją załogą przejmuje dowodzenie w tej malowniczej miejscowości.
     

 



Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Lauterbach i Breege. Przy tygodniowym rejsie można odwiedzić Kopenhagę, zaś przy dłuższych rejsach w zasięgu są szwedzkie szkiery, Limfjord, Oslo i fiordy Norwegi. 

Lauterbach / Lauterbach, 362 Mm

1: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Ronne (Bornholm)
3: Hammerhavwen (Bornholm)
4: Simrishamn (Szwecja)
5: Skillinge (Szwecja)
6: Ystad (Szwecja)
7: Trelleborg (Szwecja)
8: Klintholm (Dania)
9: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

Breege / Breege, 850 Mm

1: Breege (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Kopenhaga (Dania)
3: Oslo (Norwegia)           
4: Skagen (Dania)
5: Helsingborg (Szwecja)
6: Klintholm (Dania)
7: Breege (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Ekologiczne żeglowanie - jak minimalizować ślad ekologiczny podczas czarteru jachtu?

Czy ekologiczne żeglowanie jest możliwe? Co możesz zrobić, by twój następny rejs był jak najbardziej przyjazny dla natury? Jak się okazuje, wcale nie jest to takie skomplikowane – a spędzając wakacje pod żaglami, możesz z łatwością zadbać o dobro przyrody. Jak tego dokonać?...

Jak się przygotować do rejsu? Co zabrać na jacht?

Zastanawiasz się, co zabrać na rejs morski? Jakie rzeczy będą ci niezbędne na i pod pokładem? Do czego je spakować – i dlaczego „opakowanie” jest takie ważne? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi... I dlatego świetnie, że czytasz ten tekst! Znajdziesz w nim praktyczne porady i...

Awaria jachtu podczas czarteru – co robić?

Jak się zachować, jeśli przydarzy ci się awaria jachtu podczas czarteru? Kogo należy powiadomić o tym fakcie, o czym pamiętać, a przede wszystkim – co zrobić, by zminimalizować finansowe konsekwencje tego przykrego zdarzenia? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania,...

Jedzenie na jachcie - co jeść podczas rejsu?

Głodny żeglarz to kiepski żeglarz – i dlatego właśnie kuk jest dla załogi równie ważny jak kapitan (ale nie mówcie mu o tym). A zatem - jak powinna być zorganizowana kuchnia na jachcie? Jakie jedzenie warto zabrać w rejs, by się nie zepsuło, a przy tym było smaczne, zdrowe i...

Zwrot jachtu po czarterze - procedura zdania jachtu „check-out

Nawet najwytrwalszy wilk morski musi kiedyś zejść na ląd i wrócić do domu – a to zwykle oznacza konieczność zwrotu jachtu armatorowi oraz zmierzenie się z procedurą „check-out”. Co zrobić, by przebiegła ona bezboleśnie, a co najważniejsze — bezkosztowo? Na jakie elementy...

Raty za czarter – jak je rozłożyć?

Zwyczajem jest, że płatności za czarter jachtu podzielone są na raty. Nie jest jednak powiedziane, jaki ma być ich rozkład: 50 na 50? 30 na 70? A co, jeśli ktoś nalega, by od razu zapłacić mu całość, oferując w zamian atrakcyjne upusty? Która z opcji jest najlepsza dla...

NASZE MARKI